Hrvatski tenisač Ivan Ljubičić nije uspio iznenaditi prvog tenisača svijeta Rafaela Nadala. U četvrtfinalu zemljanog ATP turnira u Monte Carlu Španjolac je slavio s uvjerljivih 6:1, 6:3.

15.4.2011.
19:11

U meču koji je trajao svega sat i 19 minuta Ivan Ljubičić nije imao nikakve šanse. Furiozni Rafael Nadal od samog starta krenuo je u svom elementu. Odmah na startu oduzeo je servis našem tenisaču i za samo 36 minuta set priveo kraju.

Samo na početku drugog seta Ljubo je pružio tek malo veći otpor, no najbolji tenisač svijeta nije mu dopustio da ozbiljnije zaprijeti i da se vrati u meč. Pokazao je Rafa još jednom zašto ga zovu kraljem zemlje.

Nadal je tako u osmom dvoboju protiv hrvatskog tenisača došao do šeste pobjede. U polufinalu očekuje ga Austrijanac Jurgen Melzer koji je sa 6:4, 6:4 bio bolji od Švicarca Rogera Federera.