CINCINNATI MASTERS / Vekić nakon lošeg prvog seta preuzela kontrolu i preko bivše prve tenisačice svijeta prošla dalje

Najbolja hrvatska tenisačica preokrenula je rezultat iako je izgubila prvi set i čak pet puta gubila servis

17.8.2023.
8:44

Najbolja hrvatska tenisačica Donna Vekić plasirala se u treće kolo teniskog WTA turnira u Cincinnatiju gdje će igrati protiv pete tenisačice svijeta Tunižanke Ons Jabeur

ATP CINCINATTI /

Borna Ćorić nije uspio obraniti naslov i sada ga očekuje stromglav pad na ATP ljestvici

Vekić (WTA-22.) je plasman u treće kolo osigurala pobjedom od 3-6, 6-3, 6-4 nad 18. tenisačicom svijeta Bjeloruskinjom Victoriom Azarenkom nakon dva sata i 26 minuta igre.

Vekić je servirala pet aseva, a Azarenka dva, no bjeloruska je tenisačica napravila 11 dvostrukih pogrešaka. Nakon što je u prvom setu pet puta gubila svoje servis, hrvatska je tenisačica preuzela kontrolu nad igrom i Azarenka joj je u drugom i trećem setu samo je jednom uzela prvi servis. Vekić je Bjeloruskinji osam puta oduzela servis.

Ovo je bio njihov četvrti međusobni susret i treća pobjeda hrvatske tenisačice koja će u trećem kolu igrati protiv Jabeur . U četiri dosadašnja međusobna ogleda Tunižanka je tri puta slavila.

FNC 12 iz pulske Arene ekskluzivno ćete 2. rujna moći gledati na streaming platformi Voyo.