U hrvatsko-srpskom dvoboju ipak slavio bolji

Prvi hrvatski reket, Marin Čilić u šestom je međusobnom susretu protiv Novaka Đokovića doživio i šesti poraz. Najbolji tenisač svijeta slavio je s 7:5, 6:2.

12.8.2011.
1:00

U susretu osmine finala ATP turnira iz Masters serije 1000 u Montrealu, Novak Đoković još je jednom bio preveliki zalogaj za Marina Čilića. Kao i puno puta ove sezone, najboljeg hrvatskog tenisača poraza je stajao velik broj neprisiljenih pogrešaka.

Baš su one odlučile prvi set, kada je ključnom trenutku kod vodstva od 6:5 za Noleta i 30:30, Marin na svom servisu napravio dvije nepotrebne pogreške.

U drugom jer setu Međugorac zaprijetio na početku, no srpski se tenisač uspio obraniti i zadati ključan udarac breaknuvši našeg tenisača na 3:1. Do kraja seta Đoković je držao svoj servis i još jednom uspio oduzeti servis hrvatskom tenisaču.

Kao što smo naveli, Marin je prvenstveno izgubio zbog velikog broja neprisiljenih pogrešaka, ukupno njih 29, a s takvom statistikom se ne može pobijediti najboljeg tenisača na svijetu.

Nakon Čilićevog i Karlovićevog poraza, Ivan Dodig ostao je naš jedini tenisač na turniru, a u četvrtfinalu ga čeka Janko Tipsarević.