Još jedna prepreka / Škugor se približio glavnom turniru u Sofiji

Šibenčanin će u nedjelju igrati za ulazak u glavni ždrijeb ATP turnira u bugarskoj prijestolnici

3.2.2019.
14:00
Davor Javorovic/PIXSELL

Franko Škugor uspješno je arhivirao prvu prepreku u kvalifikacijama za ATP turnir iz serije 250 koji se sljedeći tjedan igra u Sofiji.

31-godišnji Šibenčanin u tri je seta nadigrao Talijana Salvatorea Carusa (ATP 169) nakon 135 minuta borbe. Servirao je naš tenisač u prvom setu za set kod 6:5 i iako mu protivnik dotad nije zaprijetio na početnom udarcu, izgubio ga je, no ostao je koncentriran u tie-breaku.

Caruso je naplatio bolju igru u drugom setu, ali gubitak servis-gema kod 3:4 u trećem setu platio je porazom.

Za ulazak u glavni turnir hrvatski reprezentativac igrat će protiv prvog nositelja kvalifikacija i 122. tenisača svijeta, Nijemca Yannicka Madena.