REPRIZA AUSTRALIAN OPENA

SERENA SE OVOM NIJE NADALA: Suparnica za naslov joj izbacila sestru i podsjetila na bolan poraz

Nakon što je za samo 48 minuta provedenih na terenu riješila treningu nalik polufinalni meč Wimbledona u svoju korist, šesterostruka pobjednica Grand Slam turnira koji se igra na travnatoj podlozi saznala je i ime suparnice protiv koje će pokušati stići do 22. naslova na turnirima najviše razine. Izjednačila bi Serena Williams time rekord Steffi Graf.

Neće to biti još jedno finale između sestara. Venus Williams imala je priliku pridružiti se Sereni u borbi za naslov, no bolja je od nje bila njemačka tenisačica Angelique Kerber koja je pobjedom 6:4, 6:4 izborila prvi ulazak u meč za naslov na terenima All England Cluba. Bila je to njena četvrta pobjeda u šestom meču protiv starije od sestara Williams.

Kerber do finala bez izgubljenog seta

Protiv mlađe ima negativnih 2:5, ali i ugodno sjećanje na ovogodišnji finale Australian Opena u kojem je stigla do zasad svog jedinog Grand Slam naslova. Forma joj je dobra, u dosadašnjem dijelu ždrijeba u Wimbledonu nije izgubila niti set, ali niti igrala protiv suparnice tako jake kao što će joj biti posljednja u želji da se domogne naslova.

“Tada sam napravila mnogo pogrešaka, ona malo ili nimalo njih. Svejedno, igrale smo tri seta. Mislim da sam ja taj meč mogla odigrati bolje i mislim da ga je ona odigrala sjajno. Bila je neustrašiva, spremna za pobjedu i dala mi lekciju iz koje sam naučila da i ja moram biti takva”, kazala je u najavi meča podsjetivši se na Melbourne Serena, dodavši da Kerber za nju, baš zbog tog izgubljenog finala, ne predstavlja tek jednu u nizu suparnica.