ATP FINALS / Rus igra u formi života, ali protiv Alcaraza nije imao šanse: Španjolac ostao u igri za prolaz dalje

Uvjerljivom pobjedom protiv Andreja Rubljeva od 7-5, 6-2 Carlos Alcaraz ostao je u igri za polufinale

15.11.2023.
16:52

Uvjerljivom pobjedom protiv Rusa Andreja Rubljeva od 7-5, 6-2 Španjolac Carlos Alcaraz ostao je u igri za polufinale završnog teniskog turnira sezone u Torinu.

NIJE JEDINI /

Alcaraz nikad žešće 'opleo' po ATP-u: 'Neka promjena se u tom smislu mora dogoditi, to je užasna odluka'

Drugi tenisač svijeta slavio je nakon sat i 15 minuta. U prvom setu tenisači su bili sigurni u svojim servis gemovima sve do 11. kada je Alkaraz napravio break i poveo 6-5, a nakon toga je osvojio gem na svoj servis i poveo u meču. U prvoj i sedmoj igri drugog seta Alkaraz je oduzeo servis Rubljevu i nakon prve meč lopte osigurao trijumf.

Mladi, 20-godišnji Španjolac upisao je prvu pobjedu u karijeri na završnim turnirima nakon što je prošle godine kao prvi igrač svijeta morao otkazati sudjelovanje zbog ozljede. Ujedno je u uvodnom nastupu ove godine izgubio od Nijemca Alexandera Zvereva, što znači da ga u petak čeka odlučujući dvoboj s Rusom Daniilom Medvedevom za plasman među četiri najbolja.

Medvedev, koji je u prvom kolu svladao Rubljeva, već večeras može osigurati plasman u polufinale ako savlada Zvereva u dva seta. Isto vrijedi i za Zvereva koji će biti polufinalist ako pobijedi u meču koji počinje u 21 sat.

U zelenoj skupini nakon dva kola još nisu poznati polufinalisti. Talijan Jannik Sinner, koji je u utorak u tri seta svladao prvog tenisača svijeta Novaka Đokovića, ima dvije pobjede, Srbin i Danac Holger Rune po jednu, a umjesto Grka Stefanosa Tsitsipasa, koji je napustio turnir zbog ozljede, posljednji meč turnira grupnu fazu igrat Poljak Huberta Hurkacza