OTVORIO SE ŽDRIJEB BORNI ĆORIĆU: / Prvi nositelj ispao od 117. tenisača na svijetu

Borna Ćorić u prvom kolu izbacio je petog nositelja Richarda Gasqueta

27.2.2018.
19:07
AFP, MIGUEL MEDINA

Tunižanin Malek Jaziri kreirao je senzaciju pobijedivši u susretu prvog kola ATP turnira u Dubaiju prvog nositelja, bugarskog predstavnika Grigora Dimitrova 4-6, 7-5, 6-4.

Četvrti tenisač svijeta dobro je otvorio meč i prvi set riješio u svoju korist rezultatom 6-4, no u sljedeća dva pokazao premalo protiv 117. tenisača današnjice na dva milijuna američkih dolara vrijednom turniru. Jaziriju, 34-godišnjaku koji je na turnir stigao s pozivnicom organizatora je ovo bila najveća pobjeda u karijeri.

ĆORIĆ SRUŠIO GASQUETA U DVA SETA: /

Mladi Zagrepčanin nadigrao petog nositelja jakog turnira, čeka ga novi Francuz

Sad na Haasea

Tunižan je prvu break loptu imao kod rezultata 3-3 u drugom setu, zatim dodatne tri imao u devetom gemu, a u jedanaestom napokon iskoristio petu loptu za obrat. U trećem, odlučujućem setu stigao je do breaka kod rezultata 3-3, a zatim u nastavku seta spasio tri break-lopte na svoj početni udarac i stigao do konačnog slavlja.

Za Jaziria je ovo bila tek druga pobjeda na ATP Touru ove godine u šest odigranih susreta. Slijedi mu ogled protiv nizozemskog tenisača Robina Haasea.

Ćoriću olakšan posao

Na istom turniru i u istom dijelu ždrijeba nalazi se i jedini hrvatski predstavnik u Dubaiju Borna Ćorić. On je u ranije odigranom meču u dva seta bio bolji od petopostavljenog Richarda Gasqueta, a ogled protiv sada već izbačenog Dimitrova bio je moguć u polufinalu.