ODLIČNI ČILIĆ UŠAO U POLUFINALE TURNIRA U INDIJI: / Uvjerljivo pobijedio Herberta, za finale protiv još jednog Francuza

Meč je trajao svega jedan sat i šest minuta

4.1.2018.
14:06

Marin Čilić uvjerljiv je nastupom protiv Francuza Pierre-Hugues Herberta sa 6-3 6-2 ušao u polufinale ATP turnira u indijskom Puneu.

Čilić, koji je šesti tenisač svijeta i prvi nositelj turnira u Puneu, do prve prilike za "break" stigao je kod vodstva 2-1, ali nije ju uspio realizirati. No, u šestom gemu oduzeo je servis protivniku bez izgubljenog poena, a potom je rutinski zaključio prvi set.

Već u prvom gemu drugog seta Čilić koristi šansu za "break", kojeg je potvrdio na svoj servis bez izgubljenog poena. Još jednim "breakom" dolazi do vodstva 5-2, a onda je na svoj servis okončao meč protiv Herberta s kojim je prvi puta igrao u karijeri. Meč je trajao sat vremena i šest minuta,.

U polufinalu će igrati protiv još jednog Francuza, Gillesa Simona koji je u svom četvrtfinalnom dvoboju svladao 198. igrača svijeta, Španjolca Ricarda Ojedu Laru sa 6-2 6-3.