MOĆNO DO 14. NASLOVA / Prvi reket svijeta prekinuo niz od pet poraza u finalima: Nakon 6 tjedana izbivanja osigurao 'jedinicu'

Medvjedev osvojio Los Cabos i prekinuo niz poraza u finalima

7.8.2022.
8:47

Prvi tenisač svijeta Rus Daniil Medvjedev prekinuo je noćas po hrvatskom vremenu svoj niz poraza u finalima pobjedom 7-5, 6-0 nad Britancem Cameronom Norriejem za naslov u Los Cabosu u Meksiku.

ZAJEDNO OSVOJILI ČAK 43 GRAND SLAMA /

Roger Federer ispao s ATP ljestvice, tamo više nema ni legendarne Serene Williams

Medvjedevu je ovo bio prvi turnir od lipnja

Rus je nakon šest tjedana izbivanja s terena došao u finale Los Cabosa protiv prošlogodišnjeg prvaka Norrieja, 12. na svijetu, nakon što je izgubio pet uzastopnih finala još od prošlogodišnjeg Paris Mastersa u studenom.

Medvjedev je stigao u Meksiko  na svoj prvi turnir od lipnja, a cijeli tjedan nije izgubio set na putu do svog prvog ovosezonskog naslova i 14. u karijeri.

Daniil Medvjedev osvojio 14. naslov u karijeri i prekinuo niz od 5 poraza u finalima. Meksiko je njegova šesta sreća.

Osigurao jedinicu

Ruski tenisač je već plasmanom u finale osigurao ostanak na prvom mjestu ATP ljestvice najmanje do kraja US Opena (29. kolovoza - 11. rujna), na kojem brani naslov.

Norrie je ostao na dva naslova u karijeri.