Karlović u svojem stilu do trećeg kola

Ivo Karlović nastavlja s dobrim igrama na ATP turniru serije Masters 1000 koji se ovoga tjedna igra u Montrealu za nagradni fond 2,430.000 dolara.

10.8.2011.
23:40

U maratonskom meču, koji je trajao gotovo tri sata (dva sata i 55 minuta), malo je bili prilika za oduzimanje servisa. Karlović je iskoristio jednu od dvije, a Petzschner jednu od pet šansi.

Po običaju, Karlović je imao više as servisa od protivnika (17-9), a bio je i precizniji kod prvog servisa, ubacivši 62 posto, dok je Nijemac imao samo 47 posto uspješnosti. Div sa Šalate je osvojio 85 posto bodova na prvom servisu, a njegov suparnik 76.

Bio je to četvrti susret te dvojice tenisača, a naš igrač vodi 3-1. U trećem kolu, Karlović igra sa Čehom Tomašom Berdychom.

Splićanka Petra Martić (20) nije uspjela preskočiti drugu prepreku na WTA turniru u Torontu. U drugom kolu, od hrvatske je tenisačice sa dvaput po 6:3 bolja bila Poljakinja Agniezska Radwanska (22) za sat i 27 minuta igre.

Dvanaesta igračica svijeta puno je bolje servirala od naše igračice pa je tako imala 69 posto prvoga servisa, a Martić (86. na svijetu) samo 54 posto. Također, Splićanka je bila i nervoznija na svom servisu pa je imala pet dvostrukih pogrešaka, a Poljakinja samo jednu.

Što se prilika za obrat tiče, tu su dvije tenisačice bile potpuno jednake. Svaka je imala po 12 šansi, s tim da je Radwanska iskoristila njih pet, a Martić samo dvije. Bio je ovo drugi susret tih dviju tenisačica te druga pobjeda Poljakinje.