porazila ju navarro / Jedina hrvatska tenisačica u Riju Ana Konjuh ispala u drugom kolu

U prvom setu obje su tenisačice po dva puta gubile servis, no Ana Konjuh imala je priliku osvojiti set

8.8.2016.
19:29
Igor Kralj/PIXSELL

Jedina hrvatska tenisačica na Olimpijskim igrama u Riju Ana Konjuh u dvoboju 2. kola u ponedjeljak je izgubila od 12. igračice svijeta Španjolke Carle Suarez Navarro sa 6-7 (5), 3-6.

U prvom setu obje su tenisačice po dva puta gubile servis, no Ana Konjuh imala je priliku osvojiti set. Kod vodstva 6-5 imala je set-loptu na servis protivnice, ali ju nije iskoristila, a u tie-breaku više koncentracije imala je Suarez Navarro.

U drugom setu Konjuh je osvojila samo pet poena u prva četiri gema i Španjolka je lakoćom došla do vodstva 4-0. Tada je izgledalo da će se Suarez Navarro "prošetati" kroz drugi set, ali Konjuh je popravila igru i dobila je sljedeća dva gema.

No, bio je to samo kratki bljesak 18-godišnje Dubrovkinje i Suarez Navarro je dobila meč nakon sat i 37 minuta igre.

Konjuh je meč završila sa 17 neprisiljenih grešaka više od protivnice.