Janko u drugom kolu posle predaje Kuevasa

Aleksandra Krunić ispala u prvom kolu, Nadal prošao u tri seta

27.8.2013.
1:20

Janko Tipsarević plasirao se u drugo kolo, pošto mu je Pablo Kuevas predao meč pri vođstvu srpskog tenisera 6:3, 6:7, 7:6.

Janko cela tri seta nije izgubio gem na svoj servis, što je najpozitivniji aspekt pobede. U drugom kolu Tipsarević će igrati sa boljim iz meča Sela – Kuznjecov.

Srpska teniserka Aleksandra Krunić izgubila je u prvom kolu US opena od Koko Vandeveg sa 6:4, 7:6 (7-5). Meč je trajao jedan sat i 41 minut i bio je veoma neizvestan, Krunićeva je ukupno osvojila samo četiri poena manje od suparnice (76:72).

Ipak, bila je lošija u ključnim poenima – u drugom setu propustila je dve vezane set lopte, a i u taj brejku je vodila sa 5:4, uz svoja dva servisa.

Drugi teniser sveta Rafael Nadal prošetao se do pobede u tri seta protiv Rajan Harisona 6-4, 6-2, 6-2 za svoj 16 trijumf na betonu ove sezone, bez poraza.