Ivan Dodig pobijedio Juana Monaca!

Hrvatski tenisač Ivan Dodig plasirao se u 2. kolo ATP turnira u Tokiju, vrijednog 1.1 milijun dolara, pobjedom nad Argentincem Juanom Monacom s 2:1 u setovima.

4.10.2011.
15:00

Dodig je u prvom međusobnom susretu protiv Argentinca upisao 6:2, 2:6 7:6(1) pobjedu koja mu je osigurala 2. kolo i dvoboj protiv drugog Argentinca, Davida Nalbandiana.

Hrvatski tenisač odlučno je otvorio susret protiv Monaca osvojivši prvi set rezultatom 6:2, prepustivši Argentincu tek pet poena na svom početnom udarcu. Drugi set završio je identičnim rezultatom samo u korist Monaca koji nije dozvolio Dodigu niti jednu break-priliku.

U odlučujućem setu gledatelji u Tokiju mogli su vidjeti po jedan break sa svake strane nakon 12 odigranih gemova, te je set otišao u tie-break. U njemu je hrvatski tenisač bio čvršćih živaca, te je Monacu prepustio samo jedan poen.

Dodig će četvrtfinale pokušati izboriti preko Davida Nalbandiana s kojim će se također prvi puta susresti. Argentinac je u prvom kolu sa dva puta po 6-1 bio bolji od češkog tenisača Lukaša Rosola.

Dodig - Monaco (8) 6-2, 2-6, 7-6(1) Raonic - Sugita 6-7(4), 6-3, 7-6(1) Gulbis - Kubot 6-3, 3-6, 7-5 Ferrer (3) - Nishikori 6-4, 6-3 Nalbandian - Rosol 6-1, 6-1 Bogomolov - Nieminen 6-4, 6-4