Hrvatski 'br.1' se raspao u ključnom trenutku!

Češki tenisač Tomaš Berdych osvojio je ATP turnir u Pekingu, nakon što je u finalnom meču pobijedio Marina Čilića sa 3:6, 6:4, 6:1 nakon točno dva sata igre.

9.10.2011.
15:01

Bio je to četvrti međusobni meč ove dvojice tenisača i treća pobjeda za desetog igrača na svijetu. Isto tako, i jedan i drugi su u nedjelju lovili šestu ATP krunu u karijeri, a u tome je uspio češki igrač, makar se može govoriti da je Čilić propustio veliku priliku.

Ovo je našem tenisaču treći poraz ove godine u finalima, nakon Marseillea i Umaga. Naime, Marin je imao dobiveni set i dvije break-prilike kod 4:4 u drugom stu. Bile su to praktički dvije mini meč lopte, ali ih hrvatski tenisač nije iskoristio. Nakon toga je nestao s terena. Do kraja meča je još uhvatio jedan gem i doživio novi poraz u ovoj, ne osobito uspješnoj 2011. godini.

Međugorac je odlično otvorio meč, poveo s 3:0 i do kraja dionice držao tu prednost, makar je kod vodstva 4:2 morao spasiti jednu priliku za obrat.

No, u drugom setu se meč okrenuo. Berdych je zaigrao bolje, prvenstveno na svom servisu, te je tada on imao prednost breaka od 4:1. Ipak, hrvatski tenisač se uspio vratiti do 4:4 i tada je imao ogromnu priliku. Došao je do dvije break-lopte za 5:4 koje bi ga približile na milimetar do pobjede.

Nije ih uspio iskoristiti i potom se raspao. Kod 5:4 za Berdycha je Čilić kod 30-30 napravio dvostruku servis pogrešku, potom nije spasio prvu set loptu suparnika, a u trećem setu je na terenu postojao samo Čeh koji je rutinski došao do ukupne pobjede.

Obojica su tenisača u meču imala po pet prilika za oduzimanje protivničkog servisa, ali je Berdych iskoristio čak četiri, a Čilić dvije manje. Imali su i isti broj aseva (sedam) i isti broj dvostruki servis pogrešaka (jedna), ali u oči bode samo 57 posto osvojenih poena Čilića nakon prvog ubačenog servisa (21 od 37).