NIŠTA OD NOVE SENZACIJE / Nakon što je u 34. godini prvi put pobijedio na ATP turniru, hrvatski biznismen ispao s turnira

Bolji od Pecotića u 2. kolu bio je Amerikanac Marcos Giron sa 6-3, 6-3

16.2.2023.
8:21

Hrvatski tenisač Matija Pecotić nije se uspio plasirati u četvrtfinale ATP turnira u Delray Beachu, uspješniji od njega u 2. kolu bio je Amerikanac Marcos Giron sa 6-3, 6-3.

RADI KAO DIREKTOR FIRME /

Hrvatski biznismen u 34. godini do prve ATP pobjede u karijeri, svojataju ga i Srbi: 'To je pomalo i naša priča'

Turnir u Delray Beachu usprkos ovom porazu ostat će najveći uspjeh u karijeri za 33-godišnjeg Pecotića koji je dan ranije ostvario premijernu pobjedu na nekom ATP turniru svladavši drugog Amerikanca Jacka Socka, a prethodno je uspješno apsolvirao i kvalifikacije.

Možda i ključni trenuci dvoboja dogodili su se sredinom prvoga seta kada je kod rezultata 2-2 Pecotić izgubio gem na svom početnom udarcu, a onda u sljedećoj igri propustio tri prilike za povratak izgubljenog. U drugom setu Pecotić je izgubio servis kod vodstva Girona 2-1, no nije bio niti blizu "re-breaka" jer je ukupno osvojio samo četiri poena u pet servis-gemova Amerikanca u toj dionici meča.

Inače, Pecotić radi u SAD-u kao direktor jedne firme, a u kvalifikacije Delray Beacha je upao na sreću, kao zamjena.