BRAVO / Hrvatska nakon velike drame u Perthu srušila Francusku i izborila 'gradsko finale'

Hrvatski tenisač Borna Gojo (ATP - 144.) donio je pobjedu Hrvatskoj nad Francuskom u skupini F United Cupa koji se igra u Perthu nakon što je u utorak u drugom meču dana svladao Adriana Mannarina (ATP - 46.) sa 7-6(5), 3-6, 7-6(5)

3.1.2023.
15:15
Sanjin Strukic/PIXSELL

U meču koji je trajao dva sata i 55 minuta Gojo je servirao 14 aseva, ali je napravio četiri dvostruke pogreške. Mannarino je servirao devet aseva.

OTAC GA ISPRIČAO /

Velika zvijezda šokirala ih ponašanjem, oni žestoko udarili po njemu: 'Imao je obvezu doći oprostiti se'

Prvi set je odlučen u tie breaku nakon što nitko nije izgubio svoj servis. U drugom setu je Gojo dva puta gubio svoj servis, a Francuz svoj samo jednom nakon čega ga je i dobio. Treći set je bio također izjednačen kao i prvi, oba su tenisača izgubila svoj servis jednom, no u tie breaku je još jednom bolji bio hrvatski tenisač.

Danas su još igrale Petra Martić i četvrta tenisačica svijeta Caroline Garcia koja je pobjedom od 7-6 (11-9), 6-4 Francusku približila na 2-1 nakon što su jučer Donna Vekić i Borna Ćorić doveli Hrvatsku u vodstvo 2-0. Vekić (WTA - 67.) je u ponedjeljak pobijedila Alize Cornet (WTA - 36.) sa 6-4, 6-3, a Borna Ćorić (ATP - 26.) je sa 7-6 (1), 7-6 (2) slavio protiv Arthura Rinderknecha (ATP - 44.).

Hrvatska je ovom Gojinom pobjedom povećala prednost na 3-1 i kao pobjednik skupine F će u srijedu i četvrtak, u "gradskom finalu" igrati protiv Grčke, najbolje reprezentacije iz skupine A.