FEDERER IZJAVOM NAKON MEČA POKAZAO DA JE I ON SAMO ČOVJEK: / Otkrio i što očekuje u finalu protiv Đokovića

Federer je odavao dojam kao da se odmara u drugom setu. Nije išao forsirati vraćati izgubljeni set, već je snagu sačuvao za treći četvrti set

12.7.2019.
21:51

Nakon što se Novak Đoković u finale Wimbledona plasirao pobjedom protiv Roberta Bautiste Aguta, doznao je i svog protivnika. Bit će to legendarani švicarac Roger Federer koji je u epskom polufinalnom dvoboju bio bolji od svog vječnog konkurenta Rafaela Nadala s 3:1 u setovima.

Federer je odavao dojam kao da se odmara u tom drugom setu. Nije išao forsirati vraćati izgubljeni set, već je snagu sačuvao za treći četvrti set u kojem je tražio svaku malu neopreznost Nadala da ga kazni. Fantastičan je podatak da protiv Nadala nije izgubio servis u dva seta, a dva breaka bila su mu dosta za plasman u finale. Doduše, Nadalu se mora priznati strašna borbenost koju je pokazao. U posljednja dva gema branio je četiri meč-lopte, no petu nije mogao.

FEDERER SRUŠIO NADALA U JOŠ JEDNOM EPSKOM SPEKTAKLU: /

U finalu legendarnog Švicarca čeka Novak Đoković

"Bilo je jako teško i strašno sam iscrpljen. Rafa je igrao vrhunske poteze, pogotovo na kraju da se zadrži u meču. U nekim trenucima meča sam ja odigravao odlične poene. Odigrali smo jako puno dugih poena i nije bilo lako ovo preživjeti. Na kraju sam pobijedio i reći ću da je bio pravi užitak igrati ovaj meč'', rekao je nakon teškog meča Federer.

Lijepe riječi za Novaka

"Novak igra sjajno, fenomenalan turnir je iza njega. Pokazao je zašto je tu gdje je i bit će ga veoma teško dobiti. Novak od prošle godine igra zaista fenomenalan tenis", zaključio je Švicarac.

U nedjelju od 15 sati Đoković će se boriti za trofej protiv Federera. Bit će to njihov 48 međusobni susret, a Novak vodi 25-22 u pobjedama.