ŠTETA / Wimbledon: Kraj za Donnu Vekić u 3. kolu

Dugačak i emocionalno naporan meč protiv Stephens ostavio je traga...

7.7.2023.
19:07

Najbolja hrvatska tenisačica Donna Vekić nije se uspjela plasirati u 4. kolo Wimbledona, uspješnija od nje je u 3. kolu bila Čehinja Marketa Vondroušova sa 6-1, 7-5 nakon sat i sedam minuta igre.

BRAVO, DONNA /

Nevjerojatna Vekić nakon preokreta karijere u 3. kolu Wimbledona: Zaplaka od sreće

Prvi je set trajao samo 20 minuta. Vekić je izgubila gem na svom početnom servisu odmah na startu dvoboja, a onda je pokleknula i kod zaostatka 1-4.

U drugom setu Vekić je pružila mnogo jači otpor. Kod rezultata 1-1 uspjela je spasiti 15-40, a nakon što je izgubila servis u sedmoj igri uspjela se vratiti kada je Vondroušova servirala za meč. U tom je gemu Vekić stigla do 0-40, odnosno svojih prvih "break-lopti" u meču i iskoristila drugu.

Nazirao se čudesan preokret...

Nažalost, odmah u sljedećoj igri opet je pokleknula na svom servisu, nakon 30-30 napravila je dvije neprisiljene pogreške, a 24-godišnja Čehinja nije propustila drugu priliku da na svom početnom udarcu privede meč kraju.