ĐOKOVIĆ OSVOJIO AUSTRALIJU: / U dramatičnih pet setova preokretom riješio Thiema

Slavljem u Melbourneu Đoković je došao do svoje 17. Grand slam titule - ispred njega su u toj kategoriji osvajača najprestižnijih teniskih turnira samo Rafael Nadal s 19 i Roger Federer s 20

2.2.2020.
13:46

Novak Đoković osvojio je svoj osmi Australian Open nakon neizvjesnog meča u kojem je u pet setova svladao Austrijanca Dominica Thiema rezultatom 6:4 4:6 2:6 6:3 6:4.

Imao je Thiem prednost u setovima 2:1, ali ipak nije izdžao do kraja. Đoković je trećem gemu četvrtog seta spasio break-šansu, a jednu od svoje dvije iskoristio je na 4:3 te stigao do gema koji mu je na kraju donio izjednačenje u setovima, ali i određenu psihološku prednost.

Đoković je u finalu bio u svom uobičajenom izdanju. Vikao je na suca, umirivao je publiku, ali na kraju je ipak pokazao da je mentalno najjači tenisač na svijetu.

U petom setu napravio je break u trećem gemu, a u sljedećem je gemu spasio dvije break-šanse Thiema. Do kraja meča uspješno je odbio sve protivnikove napade te meč zaključio pobjedom.

ĐOKOVIĆ JE JEDVA SUZDRŽAO SUZE NAKON POBJEDE: /

'Poginuo je moj prijatelj i mentor, ovo nam je poruka svima'

Opet na vrhu

Thiem će nakon ovog meča stići na treće mjesto ATP ljestvice, dok će Nole zauzeti prvu poziciju.

Slavljem u Melbourneu Đoković je došao do svoje 17. Grand slam titule - ispred njega su u toj kategoriji osvajača najprestižnijih teniskih turnira samo Rafael Nadal s 19 i Roger Federer s 20 Grand slam titula. S ozbirom da su sva trojica aktivni igrači, bit će izrazito zanimljivo pratiti nastavak teniske sezone.

Thiemu je ovo bilo treće finale na Grand Slam turnirima, a u prethodna dva u Roland Garrosu (2018, 2019) izgubio je od Kralja zemlje Španjolca Rafaela Nadala.