ZAISKRILO JE / Đoković izbacio Bugara i prošao dalje na Australian Openu: Stigao se i posvađati sa sucem

Tijekom prvog seta najbolji srpski tenisač se mučio...

21.1.2023.
14:12

Srpski tenisač Novak Đoković ponovno je u subotu, uz bolove u lijevom bedru, uspio ostvariti pobjedu i plasirati se u osminu finala Australian Opena, svladavši Bugarina Grigora Dimitrova (ATP-28.) sa 7-6 (7/9), 6-3, 6-4.

U lovu na 22. Grand Slam naslov kojim bi izjednačio rekord Španjolca Rafaela Nadala, u ponedjeljak će mu suparnik za prolaz u četvrtfinale biti Australac Alex De Minaur (ATP-24.).

Tijekom prvog seta najbolji srpski tenisač se mučio, a u jednom je trenutku počeo vikati na suca koji mu je dosudio kršenje pravila o vremenu prije servisa: "Na poenu na kojem se odlučuje cijeli set ti meni sudiš vremensko ograničenje. Svaka čast", rekao je Novak djelitelju pravde. Nakon dužeg vremena ipak je pobijedio u tom prvom setu kao i sljedeća dva.