Dodig prekinuo sjajan niz Hrvata u Wimbledonu

Hrvatski tenisač Ivan Dodig nije se uspio plasirati u 2. kolo Wimbledona.

22.6.2011.
0:56

Hrvatski tenisač imao je veliku priliku plasirati se u drugo kolo Wimbledona. Na početku je izgledalo da će se to i dogoditi, no hrvatski je tenisač nakon propuštene prilike u tie-braku prvog seta naprosto puk'o. U konačnici je Ivan Dodig izgubio sa 6:7(5), 0:6, 5:7.

Ključan moment dogodio se u trinaestoj igri prve dionice kada je naš tenisač došao do prednosti od 5:2, no onda je uslijedio veliki preokret. Amerikanac je nanizao pet poena za redom i osvojio prvi set 7:6.

Takav gubitak prednosti proganjao je hrvatskog tenisača u drugom setu. Jednostavno se nije mogao sabrati pa je nakon 21 minute igre u drugom setu bilo lakih 6:0 za Harrisona.

Dodig je u trećem setu poveo s 2:0 i činilo se kako se uspio sabrati, no Amerikanac je odmah uzvratio i čekao mirno čekao svoju priliku. Ona je došla pri rezultatu 5:5 koju je bez problema iskoristio.

Međugorac je dozvolio čak devet prilika za break, od čega je protivnik iskoristio pet, dok je Ivan od četiri šanse samo jednu pretvorio u break.

Dodig se mučio i s osvajanje poena na svom servisu, samo 70 posto na prvom (82 posto Harrison) te tek 38 posto na drugom servisu (59 posto Amerikanac).