čilić ostao jedini predstavnik / Ćorić poražen na olimpijskoj premijeri: Francuz Simon slavio nakon dva sata igre

U svom premijernom olimpijskom nastupu 19-godišnji Zagrepčanin je propustio brojne prilike protiv francuskog suparnika, poglavito u prvom setu

7.8.2016.
9:38
Jon Buckle/Press Association/PIXSELL

Hrvatski tenisač Borna Ćorić nije se uspio plasirati u 2. kolo pojedinačnog olimpijskom turnira u Rio de Janeiru, gdje ga je u subotu u 1. kolu pobijedio 15. nositelj Francuz Gilles Simon sa 6-4, 7-6 (1) nakon dva sata i devet minuta borbe.

dva od dva /

Sjajni nastupi tenisača: Čilić na otvaranju OI razbio Dimitrova, a Ana Konjuh Njemicu Beck

U svom premijernom olimpijskom nastupu 19-godišnji Zagrepčanin je propustio brojne prilike protiv francuskog suparnika, poglavito u prvom setu, u kojem je dvaput imao 'break' prednosti. Ćorić je već u prvom gemu oduzeo servis Simonu i držao prednost do šestog gema, kad je po prvi put izgubio gem na početnom udarcu. No, već u sljedećem gemu je opet napravio 'break', ali je Simon osvojio sljedeća tri gema te s još dva 'breaka' osvojio prvi set.

U izjednačenom drugom setu Ćorić je u 12. gemu izvukao tri meč-lopte, ali je u 'tie-breaku' osvojio svega jedan poen te je nakon 129 minuta Simon izborio mjesto u 2. kolu.

U drugom kolu olimpijskog turnira hrvatski tenis će predstavljati Marin Čilić koji je sa 6-1, 6-4 bio bolji od Bugarina Grigora Dimitrova. Čilić će u 2. kolu igrati protiv boljeg iz dvoboja Rusa Tejmuraza Gabašvilija i Moldavca Radua Albota.

U konkurenciji tenisačica Ana Konjuh je također izborila mjesto u 1/16 finala pobijedivši Njemicu Anniku Beck sa 7-6 (5), 6-1. Hrvatsku reprezentativku u 2. kolu čeka Španjolka Carla Suarez Navarro koja je bila bolja od Srpkinje Ane Ivanović.