ČILIĆ U ČETVRTFINALU WASHINGTONA: / Marin igra sjajno na jakom turniru

Marin Čilić plasirao se među osam najboljih na ATP-u u Washingtonu

2.8.2019.
0:29

Hrvatski tenisač Marin Čilić plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u Washingtonu nakon što je u susretu osmine finala pobijedio Kanađanina Felixa Augera-Aliassimea sa 6-3, 6-4.

Prošao Kanađanina za sat i pol

Čiliću je za pobjedu u prvom međusobnom susretu protiv 18-godišnjeg Kanađanina, trenutačno 22. tenisača svijeta, trebalo sat i 30 minuta igre.

Marin je sjajno ušao u meč i već u prvom gemu je načinio break. Pri vodstvu 3-1 ponovo je oduzeo servis svom suparniku za prednost 4-1. Kanađanin je uspio spasiti jedan izgubljeni servis, smanjivši na 4-3, no Čilić je dobio dva iduća gema uz još jedan oduzeti servis za 6-3 u prvom setu.

RUMUNJ NAMUČIO ČILIĆA: /

Hrvatski tenisač nakon više od dva sata izborio osminu finala Washingtona

U drugom setu Aliassime imao svije break lopte

U drugom setu prvi je priliku za break imao Auger-Aliassime. Pri rezultatu 2-2, imao je dvije lopte za break, ali se Čilić izvukao servisima. Novu break priliku mladi Kanađanin je imao u devetoj igri, ali je Marin izvukao i taj gem, a već u idućem napravio break za pobjedu.

U prvom kolu Marin bio slobodan

Marin je u prvom kolu bio slobodan, u 2. kolu je bio bolji od Rumunja Mariusa Copila, u osmini finala je porazio Augera-Aliassimea. a u četvrtfinalu ga očekuje bolji iz ogleda između Rusa Danila Medvedea i Amerikanca Francesa Tiafoea.

Protiv 23-godišnjeg Rusa koji je do trenutačno deseti tenisač svijeta, do sada nije igrao, dok je Tiafoea, koji je 40. na ATP ljestvici, dobio dva puta.