ČETVEROSATNA DRAMA SA SRETNIM ZAVRŠETKOM: / Čilić u pet setova do osmine finala!

4.9.2015.
21:38

Čilić je protiv 56. tenisača svijeta slavio sa 6-7 (5), 7-6 (1), 6-3, 6-7 (3), 6-1 u dvoboju prepunom preokreta i propuštenih prilika. Za pobjedu je stradao i jedan reket.. Čilić ga je razbio na kraju 1. seta.

PRAVI GORANOV UČENIK: /

Pogledajte kako je Čilić izgubio živce i 'zdrobio' reket!

Inače, bio je to njegov 36. meč u pet setova u karijeri i 22. pobjeda u kojoj je, unatoč oscilacijama, pokazao psihološku stabilnost.

Kukuškin je servirao za 2:0 u setovima

Najteži trenutak imao je u drugom setu, kad je Kukuškin vodio 5-3 i servirao za vodstvo od 2-0 u setovima. No, Kazahstanac tada do set-lopte nije došao. No, jest u 12. gemu kad je imao 15-40 na Čilićevom servisu. No, Marin je i to izvukao, odigrao odličan tie-break i izjednačio stanje u dvoboju.

Nije uspio osvojiti četvrti set u kojem je poveo 3-1, ali je u petom setu iskoristio fizičku iscrpljenost suparnika i velik broj pogrešaka koje je Kukuškin počeo nizati. Nakon četiri sata i šest minuta borbe konačno je mogao proslaviti pobjedu koja ga je po četvrti put u karijeri odvela u drugi tjedan US Opena.

Na pobjednika Ferrer - Chardy

Čilić je čak sedam puta uspio oduzeti servis Kazahstancu, ali je i četiri puta gubio gemove kad je bio na početnom udarcu. Dvoboj je završio s 27 asova, uz 53 posto pogođenih prvih servisa i realizaciju od 84 posto

Branitelja naslova u osmini finala čeka pobjednik dvoboja Španjolca Davida Ferrera i Francuza Jeremyja Chardyja.

Rezultati, tenisači, 3. kolo: MARIN ČILIĆ (HRV/9) - Mihail Kukuškin (Kaz) 6-7 (5), 7-6 (1), 6-3, 6-7 (3), 6-1; Benoit Paire (Fra) - Tommy Robredo (Špa/26) 7-6 (3), 6-1, 6-1; Jo-Wilfried Tsonga (Fra/19) - Sergij Stahovskij (Ukr) 6-3, 7-5, 6-2.