OBRANIO TITULU / Carlos Alcaraz pobijedio Medvjedeva i osvojio Indian Wells

Alcaraz je ovime postao prvi tenisač koji je obranio naslov u Indian Wellsu otkako je to uspjelo tri puta Novaku Đokoviću od 2014. do 2016.

18.3.2024.
7:05

Carlos Alcaraz, drugi tenisač svijeta, osvojio je Indian Wells pobjedom u finalu nad Rusom Daniilom Medvjedevom 7:6(5), 6:1.

NOVAK PUN IDEJA /

Đoković želi napraviti teniski 'All star': 'To nije samo hir, već se ozbiljno radi...'

Alcaraz, kojemu je ovo prvi osvojeni turnir nakon prošlogodišnjeg Wimbledona, je tako obranio prošlogodišnji naslov koji je osvojio također protiv Medvjedeva. Postao je Španjolac prvi tenisač koji je obranio naslov u Indian Wellsu otkako je to uspjelo tri puta Novaku Đokoviću od 2014. do 2016. Ovo mu je 13. osvojena titula u karijeri.

Finalni meč, koji je trajao sat i 42 minute, bolje je počeo Medvjedev koji je poveo 3-0, no Alcaraz se nakon katastrofalnog otvaranja oporavio i uspio izboriti tie-break, u kojemu je i dobio prvi set.

Nakon osvojenog prvog, Alcaraz je u drugom setu 'pomeo' Medvjedeva i sa 6-1 stigao do velike pobjede.

Ovime je Alcaraz smanjio zaostatak za prvoplasiranim Đokovićem na ATP ljestvici na manje od tisuću bodova. Srpski tenisač na prvom mjestu ima 9.725, a Alcaraz 8.805 bodova.