BEZ PREVIŠE MUKE / Bjeloruskinja ponovila slučaj od prošle godine: Do naslova Australian Opena došla bez izgubljenog seta

Time je postala i druga igračica kojoj je obrana titule pošla za rukom, a ujedno joj je to i 14. turnirski naslov u karijeri

27.1.2024.
12:57
profimedia

Arina Sabalenka odlično otvorila sezonu Grand Slam turnira i uzela titulu Australian Opena nakon što je u finalu pobijedila Kineskinju Qinwen Zheng rezultatom 6-3, 6-2.

NOVI UDAR NA 'ZECA' /

Đoković se bunio na suca, pa napao sve svoje ljude uključujući i Ivaniševića

Ovom je pobjedom obranila i prošlogodišnji naslov kada je u finalu pobijedila Elenu Ribakinu. Time je postala i druga igračica kojoj je obrana titule pošla za rukom, a ujedno joj je to i 14. turnirski naslov u karijeri.

Moglo bi se reći da Australian Open ove godine za nju nije bio prevelika prepreka budući da je do prvog mjesta došla sa sedam pobjeda bez izgubljenog seta.

Zheng je ovo prvi puta da igra finale na velikom turniru, a postala je i tek druga Kineskinja koja je izborila finale Grand Slam turnira. Prije nje je to bila Li Na koja je 2011. osvojila Roland Garros te 2014. Australian Open.

Sabalenka se ni u finalnom meču nije previše mučila. Sjajno je ušla u igru i već u drugom gemu napravila break. Kineskinja nije odustajala, ali je Bjeloruskinja bila daleko jača.

U nedjelju se igra finale u muškoj konkurenciji gdje će se susresti Talijan Jannik Sinner koji je Đokoviću prekinuo 'australski niz' i Rus Danil Medvedev.

Napete i atraktivne utakmice Europskog prvenstva gledatelji mogu pratiti od 10. siječnja - na glavnom kanalu RTL-a i streaming platformi VOYO.