Ovo se Federeru prije nikad nije događalo

1.3.2013.
19:14

Dobio je Berdych drugog tenisača na svijetu tako što je spasio tri meč-lopte tijekom tie-breaka drugog seta, a ujedno je pobijedio Švicarca drugi put zaredom. Ukupan omjer u međusobnim mečevima je sada 11-6 za drugog nositeja Dubaija, koji nije uspio obraniti prošlogodišnju titulu. Nakon prvog seta u kojem je odlučio break Federera kod 4-3 (od 3-3 je Švicarac dobio tri gema zaredom), igra se popela na razinu više tijekom drugog seta i u jakom ritmu i sjajnom tenisu je protekao meč do samoga kraja. Berdych je imao donekle mirnu situaciju u drugom setu, jer je s breakom prednosti kod 5-3 servirao za 1-1 u setovima. No, Federer se vratio u igru, te je odvukao drugi set u tie-break. U njemu je Švicarac poveo 2-0, da bi Berdych okrenuo na 4-2. Potom je Federer dobio četiri poena zaredom, te je poveo 6-4. Ukupno je u tie-breaku Federer imao tri meč-lopte, ali niti jednu nije iskoristio. Na jednu je imao servis. U trećem setu je svaki tenisač dobivao gemove na početni udarac do 2-2 kada je Berdych napravio break, a imao je i nekoliko break-prilika da poveća rezultat na 5-2. No, Federer se odbio predati tako rano, došao je do 5-4, ali je tada na servis Berdycha ostao bez prave šanse.