SUNDERLAND SE OPET SPASIO: / Liverpool izvukao bod protiv Chelseaja u 'Lovrenovom' vremenu

U pretposljednjem, 37. kolu Premier lige, pala je odluka o još dva putnika u niži rang natjecanja, Championship. Uz već otpisanu Aston Villu, to su Norwich i Newcastle.

11.5.2016.
23:00

U derbiju kola, ali rezultatski nevažnom dvoboju, na Anfieldu su Liverpool i Chelsea odigrali 1:1.

Hazard nanizao Liverpoolovu obranu

Domaćin se spasio u drugoj minuti sudačke nadoknade, zabio je Benteke i tako poništio prednost "bluesa" koju su vodili sjajnim pogotkom Edena Hazarda od 32. minute. Belgijac je predriblao cijelu obranu domaćina i zabio svoj četvri gol ove sezone u Premier ligi. Dejan Lovren je odigrao cijeli susret za 'redse', kod Hazardove akcije bio je nemoćan.

Spasili se treću godinu za redom

Kolo prije kraja, Sunderland ima nedostižna četiri boda više od Newcastlea i Norwicha. Zna kako je boriti se za ostanak, već treću sezonu uspješno izbjegava ispadanje u drugoligaško društvo. Sunderland je u posljednjih pet utakmica osvojio 11 bodova (tri pobjede i dva remija), što je bilo dovoljno za spas premijerligaškog statusa. U deset utakmica momčad Sama Allardycea ima tek jedan poraz.

Sunderland su do najvažnije pobjede sezone predvodili Patrick van Aanholt (38) i Lamine Kone (42, 55). Gosti su najbliže golu bili u 90. minuti kada je Romel Lukaku uzdrmao okvir gola.

Momčad s najviše ispadanja

Norwich je, kao i nesretni Benitezov Newcastle, čekao kiks Sunderlanda, ali ga nije dočekao. Momčad koju je u siječnju pojačao bivši igrač Dinama, portugalski branič Ivo Pinto, završila je kao pretposljednja.

Naslov prvak je osigurao Leicester City koji vodi na ljestvici sa 80 bodova, na drugom mjestu je Tottenham sa 70 bodova, a treći je Arsenal sa 68 bodova. Četvrtu poziciju drži Manchester City (65) ispred gradskog suparnika Uniteda (63) i West Hama (62).

Zadnja tri mjesta koja vode u niži rang drže Newcastle United i Norwich City sa 34, te Aston Villa sa 17 bodova. Sunderland se spasio i kolo prije kraja ima 38 bodova.

Englesko prvenstvo završava u nedjelju.

Rezultati:

Sunderland - Everton 3-0 (Van Aanholt 38, Kone 42, 55)

Norwich City - Watford 4-2 (Redmond 15, Mbokani 18,57, Cathcart 37-ag / Deeney 11, Ighalo 51)

Liverpool - Chelsea 1-1 (Benteke 90+2 / Hazard 32)

Igrano u utorak:

West Ham - Manchester United 3-2 (Sakho 10, Antonio 76, Reid 80 / Martial 51, 72)