GANA NIJE USPJELA / Sretni Urugvaj uz penale do polufinala SP-a

Južnoamerikanci su slavili 5:3 nakon penala, dok je u 120 minuta igre bilo 1:1. Ganac Gyan je u drugoj minuti drugog produžetka promašio penal vrijedan polufinala.

2.7.2010.
21:34

Nogometna reprezentacija Urugvaja plasirala se u polufinale Svjetskog prvenstva zahvaljujući boljem izvođenju 11-eraca u četvrtfinalu protiv Gane. Nakon 120 minuta igre na Soccer City stadionu u Johannesburgu bilo je 1-1, a prilikom izvođenja 11-eraca Urugvaj je bio uspješniji sa 4-2.

Gana je povela u drugoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena pogotkom Sulleya Muntarija, a na 1-1 izjednačio je Diego Forlan u 55.

Najveći tragičar utakmice, a možda i prvenstva je Ganac Asamoah Gyan koji nije iskoristio 11-erac kojim je mogao odvesti Ganu u polufinale, a nakon što je Suarez na gol-crti igrao rukom.

Pred 84.000 gledatelja sudio je Benquerenca iz Portugala.

U polufinalu će Urugvaj igrati protiv Nizozemske u Cape Townu u utorak.