NAPETO U SKUPUNI B / Srbija i Crna Gora uz bok Hrvatskoj

Dva najveća suparnika Hrvatske na Europskom prvenstvu u vaterpolu pobjedom su otvorili europsku smotru.

16.1.2012.
21:42
PIXSELL

Najveći suparnici Hrvatske u skupini B na Europskom prvenstvo u vaterpolu u Eindhovenu reprezentacije Srbije i Crne Gore pobjedama su otvorile europsku smotru. Crna Gora je bila bolja od Njemačke 13:7 (4:1, 1:2, 3:2, 5:2), dok je Srbija pobijedila Španjolsku 8:5 (1:0, 2:3, 3:1, 2:1).

Crnu Goru, koja je 2008. osvojila zlato na EP-u u Malagi nije imala previše problema protiv Njemačke. Otvorila je utakmicu vodstvom 3:0 i više nije ispuštala prednost iz ruku. Idućeg suparnika hrvatske vrste do pobjede je predvodio Mladen Janović sa pet golova, dok je u njemačkim redovima najefikasniji bio Paul Schueler sa tri gola.

U drugom dvoboju Španjolska se držala do poluvremena, no u posljednje dvije četvrtine Srbija je daleko boljom igrom prelomila utakmicu. Srbe su predvodili Vanja Udovičić sa tri i Duško Pijetlović sa dva gola, te Slobodan Soro sa 14 obrana. Kod Španjolaca najviše se istaknuo Felipe Perrone sa dva gola.

U susretima drugog kola sutra se sastaju Hrvatska i Crna Gora, Srbija - Njemačka, te Španjolska - Rumunjska.