Srbija bez trofeja: Ana i Novak poraženi u finalu

Novak Đoković i Ana Ivanović nisu uspeli da osvoje Hopman kup

5.1.2013.
18:01

Novak Đoković i Ana Ivanović nisu uspeli da osvoje Hopman kup, pošto u finalu su poraženi od Fernanda Verdaska i Anabel Medine Geriges sa 2:1.

Pobednički poen Španiji doneo je miks-dubl koji je bio bolji od Novaka i Ane sa sa 6:4, 7:5.

Vodeći poen za Srbiju prethodno je osvojio Novak Đoković pobedom nad Verdaskom od 6:3, 7:5, a izjednačila je Medina Gariges koja je bila bolja od Ane Ivanović rezultatom 6:4, 6:7, 6:2.

Ana i Novak imali su šanse i u prvom i u drugom setu odlučujućeg meča, ali je Verdasko servirao bez greške i lako dobijao svoje servis gemove. Odlična je bila i Medina Geriges, dvostruka osvajačica Rolan Garosa u dublu, pa je španski tandem na kraju zasluženo slavio.

Vodeći poen našem timu je doneo Novak Đoković koji je bio bolji od Fernanda Verdaska rezultatom 6:3, 7:5.

Najbolji teniser sveta je u potpunosti kontrolisao prvi set, ali je u nastavku dozvolio Špancu da povede sa 3:0. Ipak, Đoković se vratio posle dva brejka za konačnu pobedu.

U drugom meču dana Ana Ivanović pretrpela je poraz od Španjolke koja je trijumfovala nakon tri seta - 6:4, 7:6, 6:2.