SPEKTAKL U MANCHESTERU: / Tottenham u ludom preokretu oteo bodove Cityju i Guardioli

Fantastičnu utakmicu odigrali su na stadionu Etihad Manchester City i Tottenham.

21.1.2017.
20:24

Bila je to utakmica puna uzbuđenja, genijalnih poteza, promašaja, ali i sudačkih pogrešaka. Svega onog što nogomet čini najuzbudljvijom igrom na svijetu.

Sve bitno odigralo se u drugom poluvremenu. Leroy Sane zabio je za vodstvo domaćina u 49. minuti. Osim pogrešne procjene Huga Llorisa gol će obilježiti i sudačka pogreška s obzirom da je Sane prije nego što je zatresao mrežu igrao rukom.

Sve je sličilo na to da će Pep Guardiola upisati veliku pobjedu kada je Kevin de Bruyne u 54. povisio na 2:0.

Međutim, potom su se probudili gosti. Dele Alli smanjio je u 58., a Son Heung-Min donio je gostima izjednačenje.

Veliko slavlje domaćina uslijedilo je u 84. minuti kada je Gabriel Jesus poslao loptu u mrežu. No, sudac ga je pokvario kada je svirao zaleđe.

Baš kao i Mauricio Pochettino kod prvog gola Cityja, tako će i Pep Guardiola imati dosta prigovora zbog situacije u 76. minuti. Krenuo je Raheem Sterling sam prema vrataru Spursa, ali u trenutku kada je krenuo šutirati s leđa ga je gurnuo suparnički branič. Sudac nije ništa svirao prvenstveno jer je Englez ostao na nogama poslije tog guranja.