FRANCUSKA - MAROKO 2:0 / Hrabri Marokanci ipak nisu mogli do nove senzacije: Čeka nas uzvrat s Marokom, Mbappe protiv Messija u finalu!

Francuska je svladala Maroko i izborila finale SP-a

14.12.2022.
19:13

Nogometna reprezentacija Francuske će u nedjelju, 18. prosinca, protiv Argentine braniti naslov svjetskog prvaka osvojen 2018. u Rusiji, nakon što je u večerašnjem polufinalnom dvoboju SP-a u Kataru svladala Maroko sa 2-0 (1-0), pred 68.294 gledatelja na stadionu Al Bayt.

OTKRIO I DETALJE O DOČEKU /

Posebni savjetnik za sport: 'Hrvatskoj treba više nacionalnih stadiona, ne samo jedan'

Francuzi su do vodstva stigli već u petoj minuti, kad je marokanska obrana uspjela blokirati dva pokušaja Kyliana Mbappea, ali je na odbijenu loptu prvi natrčao Theo Hernandez sa pet metara iskosa s lijeve strane svladao marokonskog vratara Bona.

Iako su Marokanci u nekoliko navrata opasno zaprijetili, kako u prvom, tako i u drugom poluvremenu, do pogotka nisu došli.

Francuzi rutinski, čeka nas uzvrat

Pobjedu Francuza i plasman u njihovo četvrto finale na svjetskim prvenstvima potvrdio je u 79. minuti Randal Kolo Muani, tek minutu nakon što je ušao u igru, kad je odbijenu loptu nakon udarca Mbappea neometan poslao u mrežu s tri metra.

Najugodnijem iznenađenju Svjetskog prvenstva u Katru, reprezentaciji Maroka, ostaje borba protiv Hrvatske za brončano odličje. Taj je dvoboj na rasporedu u subotu, 17. prosinca, s početkom u 16 sati po srednjoeuropskom vremenu, a bit će odigran na stadioni Khalifa International, na kojem su "Vatreni" u grupnoj fazi svladali Kanadu sa 4-1.

Finalni obračun Argentine i Francuske na rasporedu je u nedjelju, 18. prosinca, na stadionu Lusail Iconic, također s početkom u 16 sati.

Uživo: Polufinale SP-a

Francuska - Maroko (2:0)

(Hernandez 5', Kolo Muani 79')

Sastavi:

Francuska (4-2-3-1): Lloris - Koundé, Varane, Konaté, Hernandez - Fofana, Tchouaméni - Dembele, Griezmann, Mbappé - Giroud

Maroko (5-4-1): Bono - Hakimi, El Yamiq, Aguerd, Saiss, Mazraoui - Ziyech, Ounahi, Amrabat, Boufal - En-Nesyri

--------

Kraj!

94' - I neće, pa neće! Marokanci su imali nekoliko ogromnih prilika nakon prodora Ounahija, lopta se odbijala, a na kraju je Kounde blokirao pokušaj Marokanaca na crti!

93' - Ounahi se lijepo oslobodio, gađao, ali je njegov pokušaj blokiran

91' - Igrat će se još šest minuta

89' - Francuzima se nikamo ne žuri

79' - GOOOOL! Mbappe je krasno promiješao marokansku obranu, pucao, lopta se nekako odbila do Kolo Muanija koji nije imao težak posao i to je 2:0!

76' - Hamdallah je sada krasno prošao, ali onda je malo previše htio, uzeo dodir više i Francuzi su počistili poprilično opasnu situaciju!

71' - Griezmann je krasno ubacio iz slobodnog udarca, skočio je Thuram visoko, ali nije pogodio vrata!

69' - Mbappe se sada našao u dobroj prilici, ali sjajno je reagirala njihova obrana. Francuzi stalno vrebaju iz kontre

65' - Giroud je napustio igru kod Francuske, a mijenja ga Thuram

60' - Francuzi prijete iz kontre, čim im se pruži prilika. Ovaj puta ih je zaustavilo zaleđe

54' - Velika prilika za Maroko, prvo je Varane izbio loptu, a u nastavku je Konate sjajno reagirao

52' - Mbappe je sada preletio teren, ali je sjajni Amrabat ispratio Francuza i uzeo mu loptu!

48' - Griezmann je krasno proigrao Mbappea, ali je Bono istrčao i uhvatio loptu prije opasnog Kyliana

48' - Kako je Mbappe sada protutnjao obranom Maroka, no njegov ubačaj je ipak bio prejak

46' - Počeo je drugi dio susreta, Maroko odmah mijenja: Mazraoui očito nije spreman za više od 45 minuta, mijenja ga Attiyat Allah

48' - Kraj prvog poluvremena! Francuska vodi 1:0, imali su dvije ogromne prilike preko Girouda koji je pogodio stativu i promašio zicera, ali ni Marokanci nisu samo gledali. Lloris je fantastično obranio pokušaje Ounahija i škarice El Yamiqa.

44' - El Yamiq je sada sjajno gađao škaricama, ali Lloris briljantno brani!

44' - Lijepo je sada kombinirao Maroko, ali je Konate fantastično blokirao Hakimija

36' - Mbappe je imao dobru priliku nakon sjajnog proigravanja Tchouamenija, a u nastavku je Giroud promašio iz izgledne situacije!

35' - Fofana je probao nakon jednog kornera, ali je lopta otišla daleko od gola

33' - Gledamo poprilično sadržajnu utakmicu, Maroko izgleda opasnije u napadu otkako je Amallah zamijenio ozlijeđenog Saissa

27' - Požutio je Boufal nakon prekršaja na Hernandezu, poprilično zanimljiva situacija je ovo bila...

24' - Francuzi su za sada dobro otupili marokanski napad

17' - Saiss je užasno pogriješio i lopta je došla do Girouda koji puca snažno i trese vratnicu! Kakav početak!

17' - Lijepo je sada Boufal projurio kroz Francuze, proigrao je Ziyecha na stranu, ali ovaj slabo puca desnom nogom

16' - Francuzi su zagospodarili terenom

10' - Lloris je sada briljantno obranio pokušaj Ounahi! Ostaju Francuzi u vodstvu

5' - GOOOOOL! Francuska vodi! Bila je gužva kod gola Maroka, probao je Mbappe, lopta se odbila do Hernandeza koji pogađa pokraj nemoćnog Bone za 1:0

4' - Ne treba puno objašnjavati, sve je jasno: Pobjednik ovog susreta ide u finale na noge Argentini, gubitnik će se boriti za treće mjesto s Hrvatskom

1' - Počeo je drugi polufinalni susret!