BELGIJA - KANADA 1:0 / Belgija pobjedom zasjela na vrh naše skupine: Kanađani se pokazali u jako dobrom svjetlu

Kanada je imala 21 udarac prema vratima, no nije postigla zgoditak

23.11.2022.
19:49

U susretu 1. kola skupine F na Svjetskom nogometnom prvenstvu, u kojoj igra i Hrvatska, Belgija je svladala Kanadu sa 1-0 (1-0).

Strijelac jedinog gola bio je Michy Batshuayi (44).

Kanada je bila daleko bolja momčad u prvom poluvremenu, ali nije pogodila brojne prilike, uključujući i kazneni udarac kojega je u 11. minuti Courtois obranio Daviesu, pa je bila kažnjena u završnici tog dijela iz najjednostavnije akcije. Alderweireld je uputio dugu loptu sa svoje polovice, Batshuayi se ubacio između dva stopera i zatim udarcem lijevom nogom iz prve svladao Borjana.

Belgija na čelu

U prvoj utakmici ove skupine Hrvatska i Maroko su igrali 0-0. Tako Belgija vodi s tri boda, Hrvatska i Maroko imaju po bod, a Kanada je na dnu bez bodova.

Hrvatska će u 2. kolu u nedjelju od 17 sati igrati protiv Kanade, dok će istoga dana svoj susret 2. kola igrati i Belgija - Maroko od 14 sati.

Tijek utakmice

Svjetsko prvenstvo, skupina F

Belgija - Kanada 1:0

Kanada: Borjan - Johnston, Vitoria, Miller - Hoilett, Hutchinson, Eustaquio, Laryea - Buchanan, David, Davies

Belgija: Courtois - Dendoncker, Alderweireld, Vertonghen - Castagne, De Bruyne, Witsel, Carrasco - Tielemans, Batshuayi, E. Hazard

90+1' Nakon kratke kombinacije iz kornera, De Bruyne je pucao u Borjana.

90' U stilu Luke Modrića, vanjskom gađa Meunier, no pogađa stopera Kanade u glavu.

87' Larin opet puca glavom, no nije se najbolje snašao. Igra se jako otvoreno.

86' De Bruyne šutira daleko preko vrata.

85' De Bruyneov ubačaj ne iskorištava Dendoncker.

83' Johnston ruši brzog Opendu koji je bježao u kontru, start za javnu za zasluženu javnu opomenu.

81' Posljednje izmjene za Kanadu, Buchanan i Eustaquio idu van, Osorio i Millar unutra.

80' Larin pokušava glavom nakon ubačaja Johnstona, Courtois je siguran.

77' Izlazi strijelac Batshuayi, ulazi Openda.

73' Izlazi Laryea, Adekugbe je ušao u igru.

67' Poteže i Laryea, pored gola Courtoisa.

63' Buchanan gađa nebu pod oblake s distance.

62' Izlazi kapetan Hazard, ulazi Leandro Trossard.

58' Hoilett i Hutchinson napuštaju travnjak, ulaze Kone i Larin.

57' Amadou Onana je jako žestoko ušao u utakmicu, sada je dobio žuti karton.

54' Meunier je laktom pogodio igrača u bijelom i zaradio žuti karton.

50' Eustaquio je pokušao, ali Kanada ima problem s efikašnošću.

48' Nastavlja Kanada kako je i stala. David je pokušao glavom, pokraj vrata.

46' Počelo je drugo poluvrijeme, ulaze Onana i Meunier. Izlaze Carrasco i Tielemans. Ovako rane izmjene, samo su pokazatelj kakva je bila Belgija.

Kraj prvog poluvremena. Kanađani su promašili tri velike šanse i uputili 14 udaraca na vrata Belgije.

45+4' Buchanan se našao u prilici za Kanadu. Blokirao je Tielemans.

45+2' Velika šansa za Buchanana, promašio je sa pet metara zicer. Kanađani igraju, Belgijci zabijaju.

44' Prošla je duga lopta do Batshuayija koji iz prve pogađa u drugi kut Milana Borjana.

38' Witsel je nagazio Laryeu, ali neće biti drugog penala za Kanadu.

33' Pršti na sve strane, David puca glavom. Odlazi preko vrata.

31' David je imao sjajnu priliku dodati suigraču, no Laryea je ostao uskraćen za pas. Trenutno se igra strašno zanimljivo.

30' Johnston je probao svoj udarac, boksa Courtois.

27' Legendarni Hutchinson, kapetan Kanade, probao je s vrha šesnaesterca ugroziti belgijskog vratara, no nije mu sjela lopta.

23' Kanada ostavlja puno prostora za kontru Belgiji. Sada je u prilici bio Batshuayi, blokira Miller.

19' De Bruyne je dobio puno prostora, i krivo odabrao rješenje. Lijevo je imao samog Tielemansa, ali prodao je loptu i veliku priliku.

16' Hoilett puca slabijom, lijevom nogom na gol Belgijaca, daleko od vrata.

13' Puca i David, Kanađani ozbiljno pritišću.

12' Laryea šutira nedaleko od gola.

10' Alpohnso Davies je preuzeo odgovornost i promašio. Courtois sjajno čita udarac i brani.

8' Šutira Buchanan u ruku Carrasca. VAR se javlja i sudac pokazuje na bijelu točku.

6' Kanađani su jako brz, kao što je i najavljivano. Rade probleme preko desne strane.

3' Prijeti Kanada, s puno igrača su došli u završnicu, šut Eustáquija završava u bloku belgijske obrane.

2' Batshuayi šutira s 20 metara, ravno u ruke Borjana, kapetana Zvezde.