SPEKTAKULARNI SUDAR DIVOVA / Francuska srušila Englesku i zakazala polufinale na SP-u s Marokom: Giroud i Tchouameni junaci, Harry Kane tragičar

Četvrtfinale 22. SP-a u nogometu

Engleska - Francuska 1-2

Engleska: Pickford - Walker, Stones, Maguire, Shaw - Henderson, Rice, Bellingham - Saka, Kane, Foden

Francuska: Lloris - Kounde, Varane, Upamecano, Hernandez - Tchouameni, Rabiot - Dembele, Griezmann, Mbappe - Giroud

Francuska nogometna reprezentacija nastavila je put prema mogućoj obrani naslova svjetskog prvaka plasiravši se u subotu u polufinale Svjetskog prvenstva u Katru pobjedom 2-1 (1-0) protiv reprezentacije Engleske, a za mjesto u finalu će igrati protiv Maroka. Englezi su imali duplo više udaraca, ali Tricolori su prošli u svoje sedmo polufinale na nekom velikom natjecanju. Eto, što ti je sreća, što ti je nogomet...

SVE JE TO VAHIN POTPIS /

Marokanci su neprobojni, organizirani i nevjerojatni i ispisali su jednu od najvećih priča ikad: 'Imamo momčadski duh'

Tricolori poveli u 17. minuti

Francuska je povela u 17. minuti, kad je Aurelien Tchouameni s više od 20 metara pogodio donji desni kut engleskog gola.

Engleska je do izjednačujućeg pogotka stigla u 54. minuti iz kaznenog udarca, a skrivio ga je baš Tchouameni koji je srušio Saku u kaznenom prostoru. Siguran izvođač bio je engleski kapetan Harry Kane.

Gordi Albion opasniji nakon zabijenog gola, međutim...

Englezi su nakon tog pogotka bili opasnija momčad, ali su do drugog pogotka u 78. minuti stigli Francuzi. S lijevog boka je na visinu peterca ubacio Antoine Griezmann, a Olivier Giroud je na prvoj vratnici bio brži od Harryja Maguirea te glavom, uz pomoć ramena engleskog stopera, poslao loptu u mrežu pokraj nemoćnog Pickforda.

Englezi su dobili novu priliku za povratak u 84. minuti, nakon što je brazilski sudac Sampaio dosudio novi kazneni udarac, ovoga puta na intervenciju iz VAR sobe i uz pregledavanje snimke naleta Thea Hernandeza na Masona Mounta. Ponovno je izvođač bio Kane, ali je poslao loptu preko grede.

Maroko bolji od Portugala

U prvoj subotnjoj četvrtfinalnoj utakmici nogometaši Maroka postali su prva reprezentacija s afričkog kontinenta koja se probila u polufinale Svjetskog prvenstva, što su učinili pobjedom od 1-0 (1-0) nad Portugalom.

Pobjednik je odlučen u 42. minuti, kad je na ubačaj Attiat-Allaha loptu u mrežu glavom poslao najbolji marokanski napadač Youssef En-Nesyri, a posao mu je olakšao portugalski vratar Diogo Costa koji je izašao sa crte i zakasnio u pokušaju izbijanja lopte.

Marokanci su se u završnici dvoboja uspjeli obraniti i s desetoricom igrača. Potpuno nepotrebno je u trećoj minuti sučevog dodatka Walid Cheddira dobio drugi žuti karton, a u igru je ušao tek u 65. minuti.

Polufinalni dvoboj Maroka i Francuske na rasporedu je u srijedu, 14. prosinca, od 20 sati po srednjoeuropskom vremenu, a utakmica će biti odigrana na stadionu Al Bayt.

Kronološki slijed utakmice - LIVE

110' - Gotovo je, Tricolori će u polufinalu igrati s Marokom. Drugi polufinalni par SP-a čine Hrvatska i Argentina. To je to, imamo 4 najboljih na turniru.

110' - Rashford je tukao milimetar iznad grede Pickforda, koji je ostao kao ukopan. Kako je to bilo blizu.

90' - Igrat će se još 8 minuta.

87' - Englezi pokušavaju, Tricolori se brane. Englezi dominiraju posjedom, više šansi, penal, ali gube.

84' - AJOOOOJ - Kane šalje loptu valjda na parking tamo iza tribine. Pa, kako je to Kane pucao. Šok za Engleze, silovito je ovo gađao Kane. Bolesno...

82' - Kazneni udarac za Englesku nakon VAR provjere. Theo Hernandez dobit će žuti za rušenje Mountha, koji je ušao samo minutu ranije.

78' - GOOOL - Francuska vodi 2-1, Pickford sad ništa nije mogao - 53 gol za Girouda u dresu Francuske, 5 na SP-u - 4 na ovom Mundijalu. Griezmann je odlično ubacio.

77' - Giroud je imao sad mat poziciju, ali Pickford to brani, išla je lopta po sredini gola i Jordan Pickford to spašava za Englesku.

74' - Englezi su bolji u drugom dijelu, Tricolori puno više moraju raditi u obrani.

53' - Kane je zabio za 1-1.

51' - PENAL ZA ENGLESKU: Saka ga je iznudio.

46' - Počinje nastavak.

45' - Gotovo je prvo poluvrijeme.

35' - Gordi Albion ima 5 udaraca, tri u Llorisa, dok su Francuzi plasirali dva, od toga jedan je ušao u gol.

33' - Francuzi zatvaraju sjajno lijevu stranu gdje su Hernandez i Mbappe.

22' - Uzvraćaju Englezi, utakmica se zahutava. Kane se sjurio prema Llorisu i zamalo poentirao, ali skida taj zicer francuski vratar, na odbijenu loptu natrčao je Henderson i pokušao prebaciti do Bellinghama, međutim bezuspješno.

21‘ - Luke Shaw dobro šutira iz slobodnjaka, no hvata to Hugo Lloris.

17' - GOOOL - Mladi Tchouameni spektakularno zabio za ludnicu na Al-Baytu. Bila je to 'bomba' sa 18 metara iz koraka, za koju Gordi Albion nije imao odgovor. E, sad da vidimo odgovor Engleza. Ovo mijenja sve.

13' - Engleska mora biti oprezna s izlascima naprijed, jer prijeti im Mbappe. Moraju pokušati ostati u formaciji jer Francuska može prijeći iz obrane u napad u trenu. Tranzicija im je jako brza. Les Bleus guraju loptu tražeći prostor prema golu Pickforda.

9' - Još se susret nije zahuhtao. Traži Lloris napadača Girouda, Francuzi pletu mrežu. Brane se Englezi, svi su na svojoj polovici Dembele i Griezmann kombiniraju i iznudili su korner.

8' - Buka na stadionu, kao i uzbuđenje, raste dok Francuska malo po malo pritišće naprijed. To je malo traljavo od strane Engleske, koja dopušta da Kylian Mbappe mirno prima loptu u naletu. Mbappe sad ubacuje, ali lopta je iza Oliviera Girounda - nije da ga je to prije spriječilo u postizanju ludih golova. Ovaj put, međutim, Engleska je preživjela.

5' - Slobodni udarac je za Gordi Albion. Ništa od toga.

4' - Kane ima u reprezentaciji drugačiju ulogu od one u Tottenhamu. Kod Garetha Southgatea više sudjeluje u kreaciji i povlači se iza, gradi igru, a u Spursima je više orijentiran u sam napad.

Ludnica na stadionu Al-Bayt

2' - Kad Mbappe ima loptu, odmah Englezi trče nazad. Velika bitka vodit će se na sredini terena. Hernandez i Mbappe jako dobro surađuju. Evo nam i Didiera Deschampsa sad u kadru, promatra utakmicu i daje savjete.

1' - Počela je utakmica.