PLJUŠTE REAKCIJE / Lineker i Shearer 'umiru od smijeha': Iskoristili priliku i narugali se starim rivalima, Nijemcima će pozliti kad ovo vide

Njemačka je drugi put u nizu na svjetskom prvenstvu ispala u skupini

1.12.2022.
22:13

Nogometaši Japana i Španjolske osigurali su iz skupine E plasman u osminu finala svjetskog prvenstva kojem je domaćin Katar.

Hrvatska će, kao drugoplasirana reprezentacija skupine F, u osmini finala igrati protiv pobjednika skupine E, a to je Japan. Taj se dvoboj osmine finala igra u ponedjeljak, 5. prosinca, s početkom u 16 sati.

KAKVA LUDNICA U SKUPINI E /

Senzacija! Hrvatska u osmini finala Svjetskog prvenstva igra protiv Japana!

Nevjerojatno, s brojnim obratima, bilo je treće kolo skupine E. Tijekom prvih poluvremena utakmica prolaz dalje su imali Španjolska i Njemačka, no u drugom poluvremenu se sve okrenulo te su određeno vrijeme svoje mjesto među 16 najboljih imali Japan i Kostarika.

Na kraju su dalje prošli Španjolska i Japan koji su igrali međusobno, a baš kao i u 1. kolu protiv Njemačke, tako su Japanci još jednom 0-1 okrenuli u svoju 2-1 pobjedu. Morata je u 11. minuti doveo Španjolsku u vodstvo, dok su na početku drugog dijela za Japan pogađali Doan u 48. i Tanaka u 51. minuti.

Njemačka je, pak, pobijedila Kostariku 4-2, ali ništa to nije pomoglo Nijemcima koji su drugi put u nizu na svjetskom prvenstvu ispali u skupini. Za Njemačku su golove postigli Gnabry u 10., dva Havertz u 73. i 85. minuti te Fuellkrug u 89., dok su strijelci za Kostariku bili Tejeda u 58. i Vargas u 70. minuti.

Vodeći Japan je skupio šest bodova i igrat će protiv Hrvatske. Španjolska i Njemačka su osvojile po četiri boda, ali je zbog bolje razlike pogodaka Španjolska druga koja će u osmini finala igrati protiv Maroka.

A na ovakav rasplet reagirale su engleske legende. Posebno zanimljiv komentari su od Alana Shearera i Garyja Linekera.