OGLASILI SE STRUČNJACI I STRANI MEDIJI / Pljušte reakcije na pobjedu Vatrenih, izašao i strašan podatak o Livakoviću: 'Kraljevi drame marširalu dalje'

Prvi je vratar koji je na SP-ima skinuo dva prva penala, a s tri obrane je ušao u društvo Ricarda i Subašića

5.12.2022.
19:02

Hrvatska nogometna reprezentacija plasirala se u četvrtfinale Svjetskog prvenstva nakon što je u osmini finala boljim izvođenjem 11-eraca izbacila Japan s 3-1.

NAKON DALIĆEVA POTEZA SVI SE PITAJU ISTO /

Zaradio je ovacije na izlasku s travnjaku, ali je nakon toga u centar pažnje došlo veliko pitanje

Nakon 120 minuta bilo je 1-1, da bi prilikom izvođenja 11-eraca u junaka izrastao Dominik Livaković koji je obranio tri udarca Japanaca.

Poveo je Japan golom Daizena Maede (43), na 1-1 poravnao je Ivan Perišić (55). Kako se rezultat više nije mijenjao ni do isteka 90. minute kao niti nakon dodatnih pola sata, o putniku u četvrtfinale odlučivalo se udarcima s bijele točke.

Hrvatska će u četvrtfinalu u petak igrati protiv pobjednika susreta Brazil - Južna Koreja koji je na programu od 20 sati.

Poslije utakmice uslijedile su brojne reakcije.

"Bila je to zaista izjednačena utakmica. Ovo će uništiti japansku momčad. U to su uložili apsolutno sve što su imali, ali iskustvo Hrvatske bilo viđeno u izvođenju jedanaesteraca.

Kakav veliki trenutak za vratara Livakovića. Napravio je nekoliko velikih obrana kako bi svoju zemlju odveo u četvrtfinale", kazao je za BBC bivši engleski reprezentativac Jermaine Jenas.