BOME SU VESELI / Navijači Irana u sedmom nebu, pogledajte kako sramote Balea i Wales: Tip je postao hit nakon ovog ispada

Iran je iznenadio Wales i slavio 2:0

25.11.2022.
17:31

U prvom dvoboju 2. kola na Svjetskom nogometnom prvenstvu u Kataru, odigranom u petak na stadionu Ahmad bin Ali, reprezentacija Irana svladala je Wales s 2-0.

OZLIJEĐENA ZVIJEZDA /

Srbija je izgubila, ali su zato dobrano 'nalupali' brazilsku zvijezdu: Neymar lijevao suze, može li Brazil bez njega?

Oba pogotka su Iranci postigli u sučevom dodatku na samom kraju dvoboja. Prvi je mrežu zatresao Roozbeh Cheshmi udarcem s ruba kaznenog prostora u osmoj minuti sučevog dodatka. Konačnih 2-0 postavio je Ramin Rezaeian u 11. minuti dodatka, kad je sigurno realizirao kontranapad.

Najbolju priliku za postizanje pogotka Velšani su imali u 12. minuti, kad je Kiefer Moore s pet metara skrenuo loptu nakon ubačaja, ali je iranski vratar to obranio.

Dobrano se sprdaju

Iran je bio puno bolja momčad u drugom poluvremenu. U 52. minuti su u razmaku od 15 sekundi Azmoun i Gholizadeh pogađali vratnice, a potom je i Hennessey obranio udarac Azmouna glavom iz neposredne blizine. Wales je u 86. minuti ostao s igračem manje, jer je zbog prekršaja u izglednoj situaciji sudac Escobar isključio vratara Waynea Hennesseyja.

A nakon susreta puno razloga za slavlje imali su navijači Irana, koji su bili oduševljeni predstavom svoje reprezentacije. Jedan od njih stao je pred kameru i počeo ismijavati Wales i Garetha Balea.

"Imam jedno pitanje. Gdje je Gareth Bale? Gdje je Gareth? Nismo te vidjeli. Gdje je Gareth, tko je Gareth?", ponavljao je Iranac uz osmijeh.

Na ljestvici je vodeća Engleska s tri boda, koliko ih ima i drugoplasirani Iran. Wales i SAD imaju po jedan bod.