STARI ZNANCI / Igrao je s Modrićem i Kovačićem, a sada im želi srušiti snove: 'Poznajem ih vrlo dobro, jedna stvar je sigurna...'

Brazilci su u osmini finala reklasirali Južnu koreju

6.12.2022.
0:07

Hrvatska nogometna reprezentacija u petak će u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva igrati protiv Brazila, koji je u susretu osmine finala bio uvjerljiv protiv Južne Koreje sa 4-1 (4-0).

STRAŠNI SU /

Slušaju li Dalić i ekipa ovo? Uoči okršaja s Vatrenima, brazilska zvijezda poslala opaku najavu: 'To želimo raditi sve do finala'

Brazil je sve dvojbe oko prolaska riješio u prvom poluvremenu kada su mrežu Korejaca tresli Vinicius (7), Neymar (13-11m), Richarlison (29) i Paqueta (36). U nastavku je Seung-Ho Paik (76) ublažio poraz Južne Koreje.

Bio je to jedna od najboljih predstava Brazilaca u zadnje vrijeme, a prvo poluvrijeme možda i najbolje Carioca u zadnjih 30-tak godina. Razigrani i opasni Brazilci opsjedali su vrata Koreanaca, a njihov vratar može biti sretan sa samo četiri gola u svojoj mreži.

Brazilci su nakon pobjede nad Korejom poslali poruku legendarnom Peleu, koji se bori s teškim zdravstvenim problemima, a jedan od njihovih reprezentativaca se osvrnuo i na nadolazećeg protivnika, reprezentaciju Hrvatske

"Hrvatska je momčad s vrlo jakim igračima kao što su ModrićBrozovićPerišić Kovačić. Poznajem ih vrlo dobro, naviknuti su na velike utakmice i sigurno će biti teško nositi se s njima. Zato se moramo dobro pripremiti", poručio je Danilo, bivši igrač Real Madrida koji je dijelio svlačionicu s Modrićem i Kovačićem.