Skandal na SP / Slovenac optužio Australce za namještanje utakmice

'Košarka je predivan sport, ali nema mjesta namještanju utakmica kao danas Australija protiv Angole!! FIBA bi trebala nešto poduzeti glede toga!, napisao je Dragič na Twitteru.

5.9.2014.
14:48
Igor Kralj/PIXSELL

Slovenski košarkaš Goran Dragič optužio je australsku reprezentaciju da je namjerno izgubila meč protiv Angole kako bi izbjegla Amerikance.

"Košarka je predivan sport, ali nema mjesta namještanju utakmica kao danas Australija protiv Angole!! FIBA bi trebala nešto poduzeti glede toga!" napisao je na društvenoj mreži igrač Phoenix Sunsa.

Njegova je rekacija uslijedila nakon poraza favorizirane Australije 91:83 u posljednjem kolu C skupine.

Australija je imala plus 13 na poluvremenu, a ostale dvije četvrtine su otišle na stranu Angole rezultatom 62:41.

Angola je već bila ispala iz natjecanja, a Australija je tim porazom zauzela treće mjesto u skupini.

Tako s Amerikancima ne mogu teoretski igrati prije polufinala, ali uz uvjet da prođu osminu finala kad igraju protiv Turske.

Slovenija je sudbinu imala u svojim rukama jer je u posljednjem kolu izgubila od Litve 67:64.

Tako joj je pripalo drugo mjesto u C skupini, a da su pobijedili - bili bi prvi.

Posljednju četvrtinu su izgubili s 12:2, a u osmini finala Slovence čeka Dominikanska Republika te u četvrtfinalu vjerojatno SAD.