JOŠ 'SAMO' LYON / Senzacija: Trećeligaš dogurao do finala kupa

Trećeligaška momčad Quevillyja izborila je finale francuskog kupa nakon 2:1 pobjede nad Rennesom, a zadnja prepreka do trofeja im je Lyon, koji je još u utorak svladao trećeligaša Gazelec Ajaccia sa 4:0.

12.4.2012.
8:03
frenchfootballweekly.com

Nogometaši trećeligaša Quevillyja plasirali su se u finale francuskog Kupa zahvaljujući 2-1 (0-1) pobjedi protiv Rennesa u polufinalnom susretu kojega su kao domaćini igrali u Caenu, te će se boriti za trofej protiv Lyona na Stade de Franceu 28. travnja.

Gosti iz Rennesa poveli su golom Fereta u 8. minuti te se činilo kako će ostvariti rutinsku pobjedu, ali Quevilly je uspio u drugom poluvremenu preokrenuti rezultat preko Herouata u 64. i Laupa u četvrtoj minuti sudačke nadoknade.

Do drugog ulaska u finale Kupa u povijesti kluba, prvi put je to ostvario 1927. godine, Quevilly je prije Rennesa u četvrtfinalu izbacio i Marseille. Lyon je do finala stigao u utorak svladavši još jednog trećeligaša, Gazelec Ajaccia sa 4-0.