SAM SE POBRINUO ZA DAR: / Pjaca pogotkom proslavio rođendan, Dinamo pobjedom najavio finale Kupa

U uvertiri za finale Kupa u utorak, Dinamo je u Koprivnici s 3:0 uvjerljivo nadigrao Slaven Belupo. Mrežu domaćina načeo je Marko Pjaca koji danas slavi 21. rođendan i osmi pogodak u prvenstvu.

6.5.2016.
19:52

Pjaca je zabio u 35. minuti, do poluvremena je Mamićeva momčad vodila 2:0 jer je pogodak postigao i Sigali (44.). U finišu utakmice zabio je i Armin Hodžić (90+1). Bio je to 12. gol u 1. HNL za bh.napadača, dok je u sezoni ukupno zabio 17 i najbolji je strijelac Dinama.

Debitirao Šemper

Kako je i najavio, Dinamov trener Zoran Mamić dao je u Koprivnici prigodu mladim igračima. Od prve minute zaigrali su Adrian Šemper i Bojan Knežević, prigodu u nastavku dobili VinkoSoldo, Amer Gojak i Ivan Božić.

Na Šemperu se nije vidjelo da mu je to prva utakmica za seniore, bez problema je sačuvao svoju mrežu.

Dinamo već osigurao naslov

Utakmica u Koprivnici nije imala rezultatsku važnost jer je Dinamo i prije ove utakmice osigurao 11. uzastopni naslov prvaka, trenutačno ima 82 boda, devet više uz utakmicu više od druge Rijeke, dok je Slaven Belupo sedmi sa 39 bodova, dva manje od šestog Intera, ali i šest više od osmog Osijeka.

DINAMO PREGAZIO SLAVEN U UVERTIRI FINALA KUPA: Savjetnik Zdravko Mamić salutirao je s tribine

Finale Kupa u Osijeku

Usto, obje momčadi nisu igrale u najjačim sastavima jer ih za samo četiri dana, u utorak 10. svibnja, očekuje finale Kupa u Osijeku. Dinamo će u toj utakmici pokušati po 14. put osvojiti naslov pobjednika u tom natjecanju, dok bi Koprivničani u slučaju pobjede stigli do prvog trofeja u povijesti kluba.