DOBAR POČETAK / Zagrebaši u debiju novog trenera na klupi pružili dostojan otpor moćnim Parižanima

Zahvaljujući raspoloženom Kubancu Cuniju Zagreb je poveo na startu utakmice i bio u prednosti većim dijelom prvog poluvremena

21.9.2023.
20:59
profimedia

Rukometaši Zagreba u susretu su 2. kola skupine A Lige prvaka pretrpjeli drugi poraz izgubivši na gostovanju kod Paris SG-a sa 31-35 (16-18).

RUKOMET, RUKOMET, RU-KO-MET /

Celje prosulo devet golova prednosti, nije im pomogao ni fenomenalni Ivanković: Poražena i hrvatska kolonija u Poljskoj

Yoel Cuni sa sedam i Timur Dibirov s pet pogodaka bili su najefikasniji u sastavu Zagreba, dok su Kamil Syprzak s osam i Luc Steins sa sedam golova predvodili PSG.

Pod vodstvom novog trenera Andrije Nikolića igrači hrvatskog prvaka pružili su daleko bolju igru, no prije tjedan dana kada su uvjerljivo izgubili na otvaranju sezone od njemačkog Kiela.

Zahvaljujući raspoloženom Kubancu Cuniju Zagreb je poveo na startu utakmice i bio u prednosti većim dijelom prvog poluvremena. Sredinom prvog dijela je kod vodstva 10-9 imao i dva napada za bijeg na dva gola prednosti koje nažalost nije iskoristio. Krajem prvog poluvremena na naplatu je stigla agresivnija igra u obrani, igrači hrvatskog prvaka tri su puta bili isključeni i zbog toga ostali bez snage. Domaćini su to iskoristili i tako s tri uzastopna pogotka preuzeli kontrolu rezultata i na odmor otišli s vodstvom 18-16.

Početkom nastavka PSG se odvojio na tri gola razlike, ali Zagreb se s dva gola i igračem manje primakao na 22-21 te ostao u igri za pozitivan rezultat sve do 10 minuta prije kraja kada je bilo 31-30 za francuskog prvaka. Zatim se PSG odvojio na tri gola razlike i mirno priveo susret kraju. Konačnih 35-31 ujedno je i najveća prednost koju je PSG imao u dvoboju.

U 3. kolu Zagreb će za tjedan dana ugostiti norveški Kolstad.

BKFC 50 iz Denvera ekskluzivno gledajte 23. rujna na streaming platformi Voyo.