LUDA SKUPINA / Zagreb ih 'uništio', a oni sada srušili PSG nakon preokreta: Načinović sudjelovao u golijadi Montpelliera

Na ljestvici vodi Kiel sa 10 bodova ispred Kolstada i PSG-a sa po osam bodova.

15.11.2023.
22:38

U prvom susretu 7. kola skupine A rukometne Lige prvaka, norveški Kolstad je pobijedio francuski PSG sa 36-31 upisavši četvrtu pobjedu, dok je pariški sastav doživio treći poraz.

NEDOSTAJATI ĆE /

Zagreb čeka okršaj u Ligi prvaka, protiv velikana bez važne karike: 'Deset dana će provesti na terapijama'

Nakon što je prvo poluvrijeme dobio s dva gola razlike (16-14), PSG je u nastavku susreta u dva navrata imao i tri razlike (21-18, 22-19). Međutim, Kolstad je u 40. minuti izjednačio na 25-25, a potom serijom 6-2 došao do velika četiri gola prednosti (31-27).

Francuzi su smanjili na 32-20, no uslijedila su dva nova Kolstadova gola za prednost 34-30. Na koncu je završilo +5 (36-31).

Kolstad je predvodio Magnus Abelvik Rod sa 11 golova, dok je Simen Ulstad Lyse zabio šest golova. Na suprotnoj strani najefikasniji su bili Kamil SyprzakElohim Prandi sa po sedam golova.

U četvrtak su preostala tri susreta iz ove skupine, a sastaju se Zagreb - Kielce, Pick Szeged - Eurofarm Pelister, te Kiel - Aalborg.

U skupini B Veszprem je na gostovanju pobijedio Celje Pivovarnu Laško sa 40-33 upisavši šestu pobjedu u skupini, dok je Celje i dalje bez bodova.

Mađarski sastav su do pobjede vukli Hugo Descat s osam i Ludovic Fabregas s pet golova. U domaćim redovima najefikasniji su bili Tim Cokan sa sedam, te Mai Marguč i Mitja Janc sa po pet golova. Hrvatski rukometaš Rok Marić je zabio dva gola, dok se Ante Ivanković nije upisao među strijelce.

Uvjerljiv je bio i Montpellier porazivši Porto sa 35-24.

U pobjedničkim redovima Sebastian Karlsson je zabio 10 golova, a Hugo Bryan Monte dos Santos sedam golova, dok je hrvatski rukometaš Veron Načinović zabio dva gola. Kod Porta najefikasniji je bio Ignacio Plaza Jimenez sa četiri gola.

U četvrtak se sastaju Magdeburg - GOG Gudme, te Wisla Plock - Barcelona.

Na ljestvici vodi Veszprem sa 12 bodova ispred Barcelone sa 10, te GOG Gudmea i Magdeburga sa po osam bodova.