NORVEŠKA SRUŠILA ŠVEDSKU I POMOGLA HRVATSKOJ: / Kauboji sada sami odlučuju o prolasku u polufinale

Nakon pobjede Norveške nad Švedskom stvari su postale jasnije. Hrvatskoj reprezentaciji dovoljna je bilo kakva pobjeda protiv Francuske, ali i remi da bi prošli u polufinale.

24.1.2018.
17:54
Pixell

U utakmici zadnjeg kola skupine I EURA u Zagrebu norveški rukometaši su svladali Švedsku s 28-25 (12-11) i tako pomogli Hrvatskoj kojoj je za polufinale dovoljan i bod protiv Francuske. Norvežani su slavili u skandinavskom obračunu zahvaljujući svom vrataru Torbjoernu Bergerudu koji je s 21 obranom bio junak dvoboja. Šveđani su u uzbudljivoj završnici sedam minuta prije kraja sustigli Norvežane (24-24), no tada je proradio Bergerud i to u trenucima kada su Norvežani bili i s dva igrača manje.

KOMBINACIJA VIŠE NEMA MNOGO, OVO JE SAD BITNO: /

Hrvatska izbjegla najluđi scenarij, evo što nas vodi u polufinale

Genijalni Bergerud

Četiri minute prije kraja norveški vratar je kod 26-25 obranio sedmerac, a potom i čisti ziicer, a Norvećani su poreko Myrholma i Sagosena došli do pobjede, no nisu stigli do željena četiri gola razlike koja bi im produžili nadu u polufinale.

Norvežane su predvodili Bjaarte Myrholm sa sedam golova, dok je Kent Tonessen imao 5 pogodaka, dok su kod Šveđana najbolji bili Jerry Tollbring (6) i Simon Jepsson (5). Hrvatska će u polufinale ukoliko ne izgubi od Francuske, a u slučaju poraza među četiri najbolja će Šveđani.

Uživo:

Švedska - Norveška 25-28

Kraj

60' Sagosen je stavio točku na 'i'.

58' Norvežani imaju s dva igrača manje. Bergerud je u manje od dvije minute tri puta zaustavio Tollbringa i pomogao Norvežanima da zadrže vodstvo.

57' Šveđani nisu iskoristili sedmerac, Myrhol je zabio s druge strane za +2.

54' Gottfridsson je dobio crveni karton. Riječ je o ponajboljem igraču Švedske.

53' O'Sullivan je vratio Norveškoj vodstvo od jedan razlike.

51' Utakmica je ušla u zadnjih deset minuta, za očekivati je napetu završnicu.

48' Jondal je zabio za +2 Norveške.

47' I dalje se igra gol za gol. Norvežani za sada još uvijek uspijevaju zadržati minimalnu prednost.

46' Norvežanin Myrhol zabio je šesti gol na utakmici.

44' Johannessen vraća Norvažanima minimalnu prednost, 20:19. Pettersson je uzvratio s druge strane.

44' Pettersson je dao za Švedsku. Izbornik Norveške zatražio je predah.

42' Tollbring je zabio sedmerac i vratio Šveđane u egal. No, u sljedećem napadu Tangen je dao gol za Norvešku i vodstvo 19:18.

40' Gottfridsson je dao dva gola čime su Šveđani zadržali priključak.

39' Bjornsen je zabio za +2 Norveške.

37' Švedska je izjednačila s dva gola zaredom, no Myrhol vraća minimalno vodstvo Norvežanima.

36' Palicka je zaustavio Sagosenov pokušaj sa sedam metara. Tri nerealizirana sedmerca Norvežani imaju iza sebe.

35' Myrhol je odveo Norvežane na +2.

34' I dalje je neizvjesna utakmica. Igra se gol za gol.

33' Sedmerac za Švedsku. Tollbring je zabio.

32' Sagosen je realizirao sedmerac za novo Norveško vodstvo.

31' Šveđani su preko Jeppsona zabili odmah na početku za 12-12.

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

30' Tollbring (Švedska) je zabio za 11-12 na poluvremenu. Norvežani su imali veliku šansu s +3 otići na predah, no nisu realizirali svoj napad.

30' Kauboji gledaju utakmicu u Areni.

28' Tonnesen je opet dao gol. Bergerud (Švedska) je na deset obrana.

27' Tonnesen je zabio za +2 Norveške, Gottfidsson je smanjio.

26' Bjornsen nije usopio realizirati semderac za Norvešku.

25' Napeto je u Areni. Niti jedna reprezentacija ne uspijeva ostvariti znatniju prednost.

23' Bergerud je skinio sedmerac vVeđanima, sedma je to njegova obrana.

20' Nilsson i Ekberg vratili su Švedsku na samo gol zaostatka.

17' Bjornsen je promašio sedmerac, ali je u nastavku zabio za 9:6 prednost Norveške.

17' Kod Šveđana ja najučinkovitiji Jeppson s tri gola, a kod Norvežana Myrhol i O'Sullivan imaju po dva.

16' Norvežani su poveli s +2.

14' Tonnesen je doveo Norvežane u vodstvo.

12' Jondal vraća Norvešku u egal. Vratar Bergerud je na pet obrana.

11' Ekberg je zabio za vodstvo Švedske 5-4.

11' Vratari su već prikupili po četiri obrane.

10' Čvrsta utakmica igra se u Areni. Bit će ovo bitka živaca.

6' Za sada se igra ravnopravna utakmica, padaju gol za goom. Za očekivati je da će tako biti do kraja.

2' Jeppson kod Švedske i Sagosen kod Norveške otvorili su utakmicu golovima.