NORVEŠKA - HRVATSKA 32:23 / Prvakinje su ubacile u drugu brzinu i smlavile Kraljice šoka u drugom poluvremenu: Hrvatice nisu mogle do senzacije

Norvežanke su upisale očekivanu pobjedu protiv Kraljica šoka

4.11.2022.
19:51
Igor Soban/PIXSELL

Hrvatska ženska rukometna reprezentacija u susretu je 1. kola skupine A Europskog prvenstva u Ljubljani izgubila od Norveške sa 23-32 (14-16).

ZANIMLJIV ODNOS /

Bilić nije mogao na WC bez njega, a Tudor ga je zakucao za klupu: 'Bio sam frustriran, ali nije lud'

Stela Posavec je s četiri gola bila najučinkovitija kod Hrvatske, dok je Nora Mork s osam golova predvodila Norvešku.

Protiv favoriziranih Norvežanki, aktualnih svjetskih i europskih prvakinja, oslabljene Hrvatice dobro su se držale poluvrijeme i pol, ali u samoj završnici utakmice stao je hrvatski napad, pa su izabranice Nenada Šoštarića pretrpjele malo previsok poraz.

Prvakinje su s razlogom

Norvežanke su vodile od samoga početka, u uvodu su stvrile prednost od 5-2, sredinom prvog poluvremena prvi put stiglei do četiri razlike kada je bilo 9-5, ali s dva uzastopna protunapada Hrvatska se u 22. minuti približila na 10-9.

Na odmor se otišlo s vodstvom Norveške od 16-14, no Hrvatska je bolje otvorila nastavak te u 34. minuti stigla i do poravnanja na 17-17.

Sve do 44. minute utakmica je bila rezultatski neizvjesna, Norveška je tada bila u prednosti od 24-21, ali u sljedećih 15 minuta Norvežanke su ostvarile seriju od 8-1 i na kraju upisale uvjerljivu pobjedu.

U prvoj utakmici ove skupine Mađarske je ranije u petak svladala Švicarsku sa 33-28.

Hrvatska će u 2. kolu u nedjelju igrati protiv Mađarske, dok u utorak slijedi dvoboj protiv Švicarske.

Plasman u drugi krug izborit će tri najbolje selekcije iz skupine.

HRVATSKA - NORVEŠKA 23-32 (14-16)

HRVATSKA: Kapitanović, Pijević; S. Posavec 4, P. Posavec 3, Debelić 3, Blažević 3, D. Kalaus 3, Ježić 2, Japundža 3, Krsnik 1, Prkačin 1, L. Kalaus, Burić, Šimara, Barišić, Petika

NORVEŠKA: Lunde, Solberg; Mork 8, Ingstad 5, Reistad 7, Oftedal 3, Aardahl 1, Skogrand 1, Breistol 4, Naes Andersen 1, Wollik 2, Arntzen, Novak, Hovden, Rushfeldt Deila, Hogseth

Uživo: Otvaranje Europskog prvenstva u rukometu

Hrvatska - Norveška (23:32)

--------

Kraj! Norveška je pobijedila 32:23.

59' - Evo napokon našeg pogotka, Dora Kalaus za 32:23

58' - Nismo zabili preko deset minuta, Norvežanke s druge strane nemilosrdno trpaju

57' - Isključenje za Norvežanke

57' - 31:22 za Norvežanke

55' - Norvežanke su ubacile u brzinu više u drugom dijelu, sada je osam razlike, 30:22

52' - Polako se raspadamo, 29:22

51' - Novi sedmerac za Norvežanke i to je 28:22

50' - Isključena je Prkačin

48' - Mork zabija za 27:22

46' - Sedmerac za naše cure. Japundža precizna 26:22

45' - Reistad zabija za 26:21

44' - Kada zabijemo, Norvežanke uredno uzvrate, 25:21

43' - Paula Posavec za 23:20, Norvežanke uzvraćaju, 24:20

42' - Ponovno plus četiri za Norvežanke

42' - Debalić zabija, 22:19

41' - 3:0 serija Norveške, 22:18

40' - Isključenje i sedmerac za naše cure, Blažević promašila cijela vrata

39' - Malo se mučimo u posljednjim trenucima

37' - Greška naših, Norvežanke kažnjavaju, 20:18

36' - Blažević, 19:18

35' - Sjajna obrana Kapitanović, obranila je čisti zicer

35' - Laki pogodak Norvežanki, 19:17

34' - 18:17, Mork nepogrješiva sa sedam metara

33' - Uzeli smo loptu i prekrasnim lobom stigli na 17:17, bravo za Šoštarićeve cure

33' - Evo i prvog sedmerca za Hrvatsku. Precizna je Blažević

32' - 17:15, nismo se uspjeli obraniti

31' - Stela Posavec zabija za 16:15

31' - Počelo je drugo poluvrijeme. Ajmo Hrvatska!

Kraj prvog poluvremena, Norveška vodi 16:14. Dobar početak Kraljica šoka, protiv aktualnih prvakinja Europe držimo se vrlo dobro.

30' - Mork je fantastična, to je 16:14. Ingstadt ide van na hlađenje, novo isključenje za Norvežanke

29' - Kalaus vraća utakmicu u egal, 15:14

28' - Novo isključenje za Norvežanke, Stela Posavec krasno prolazi i zabija za 15:13

28' - Ingstad ponovno zabija, peti njezin pogodak za 15:12

27' - Posavec zabija za 14:12 nakon lijepe kontre

25' - Obrana iz prostora, sedmerac za Norvešku i to je 14:11

25' - 13:10, opet na plus tri bježe Norvežanke, Ježić s druge strane zabija brzi pogodak, 13:11

24' - Paula Posavec, 12:10

24' - Taman kada smo se vratili, Norvežanke ekspresno na plus tri, 12:9

23' - 11:9 za Norvežanke

22' - Sjajna obrana naših rukometašica, a onda je Kapitnović sjajno proigrala Ježić i to je 10:9!

21' - Posavec, krasan pogodak za 10:8

20' - Imali smo krasnu kontru, ali je Posavec pogriješila, duplo vođenje

20' - 10:7, lijepa akcija Norvežanki nakon time-outa

19' - Evo nas na 9:7, zabila je Kalaus

18' - Norvežanke koriste svaku priliku nakon nešto slabijeg početka, Posavec zabija za 9:6

17' - Lunde se razbranila, upisala je dvije obrane, dva zicera... Šteta

16' - Norvežanke zabijaju za 8:5

15' - Sjajno je pogodila Prkačin, 7:5, imali smo priliku za minus jedan nakon kontre, ali to nismo iskoristili

14' - Mork za 7:4, njezin treći

14' - Opet Ana Debelić, 6:4

13' - Novi sedmerac za Norvežanke, 6:3

12' - Debelić zabija za 5:3

11' - Još jedna stativa Norvežanki, možemo li to iskoristiti?

10' - Isključena je sada Brustol

10' - Ingstad je zabila treći gol na susretu, 5:2

9 ' - Blažević zabija za 3:2, Norvežanke brzo odgovaraju 4:2

8' - 3:1, lijepa kontra Norvežanki nakon greške naših rukometašica

7' - Probala je Prkačin i pogodila stativu, s druge strane faul u napadu

6' - Isključena je Debelić, prvo isključenje na utakmici, Mork sigurna, 2:1 za Norvešku

6' - Norvežanke su pogodile stativu, a s druge strane naše su rukometašice pucale, ali je Blunde ponovno obranila

5' - Žuti za Prkačin

5' - Krsnik zabija prvi pogodak za Hrvatsku na ovom EP-u, 1:1

3' - 1:0 za Norvešku, zabila je Ingstad nakon što joj se odbila lopta u ruke nakon druge obrane Kapitanović

3' - Brani sada i naša golmanica Kapitanović

2' - Probala je Prkačin, brani Lunde

1' - Uzele su naše rukometašice loptu, sjajna obrana

1' - Počelo je Europsko prvenstvo, naše Kraljice šoka igraju protiv opasnih Norvežanki! Pa neka im je sa srećom!

Na PLAYU prati UŽIVO sve utakmice Europskog rukometnog prvenstva za žene – potpuno besplatno!