KAKVA ZAVRŠNICA / Šveđani napravili veliko iznenađenje protiv Francuza: Palicka zabijao pa obranio zicer u zadnjoj sekundi za veliko finale!

Od 20:30 igralo se drugo polufinale Europskog rukometnog prvenstva između Francuske i Švedske

28.1.2022.
20:49
Slavko Midzor/PIXSELL

Švedska i Francuska igrali su drugo polufinale Europskog rukometnog prvenstva. Od 20:30 sastali su se favorizirani Francuzi, koji ipak nisu mogli protiv sjajnih Šveđana.

Šveđani su slavili 34:33 te su tako izborili finale u kojem će igrati protiv Španjolske koja je ranije danas slavila protiv Danske.

IMAMO PRVE FINALISTE /

Potpuni preokret aktualnih europskih prvaka i dominacija u drugom poluvremenu! Španjolci su u finalu Europskog prvenstva

Francuska je sjajno ušla u utakmicu i napravila plus četiri prednost u svega nekoliko minuta. Švedska je otišla na time-out, a potom gledamo neku drugu reprezentaciju.

Palicka heroj dana

Sjajnom obranom i raspoloženim vratarom Palickom stigli su do izjednačenja. Palicka je zabio i tri pogotka u prvom dijelu, pa je Švedska na odmor išla s vodstvom od 17:14.

U drugom dijelu Francuska je svim silama hvatala prednost Šveđana, ali nikako nisu mogli dalje od minus dva. Švedska je to održavala na dobroj prednosti.

Par minuta prije kraja susreta Francuzi su stigli na minus dva, ali nisu mogli protiv raspoloženih Šveđana. U završnici je bilo infarktno, Franuzi su stigli na minus jedan, ali je onda Porte zaradio crveni karton. Najveći heroj bio je Palicka koji je u posljednjim sekundama obranio čisti zicer Francuzima te odveo Šveđane u finale.

Heroji kod Švedske bili su Gottfridsson s devet pogodaka i osam asistencija te Palicka s deset obrana i čak tri pogotka. Kod Francuza je najbolji bio Descat s osam pogodaka.

Finale će se igrati u nedjelju u 18 sati, dok će Francuska protiv Danske igrati za treće mjesto od 15:30 sati.

UŽIVO: Polufinale Europskog rukometnog prvenstva

Francuska - Švedska 33:34

60' - Minne zabija za minus jedan, a Palicka brani zicer s druge strane i odveo Šveđane u finale!

59' - Gottfridsson zabija svoj deveti pogodak i gura Šveđane prema finalu, s druge strane Palicka brani!

58' - Evo sada isključenja i kod Šveđana, ništa nije gotovo!

58' - Pellas zabija krasno s krila za plus dva

57' - Porte je zaradio izravni crveni karton i zakomplicirao situaciju za Francuze

57' - Veliki povratak Francuske, stigli su na minus jedan

56' - Decat je ponovno precizan sa sedam metara

55' - Carlsbogard zabija za tri razlike, Šveđani su napravili veliki korak prema finalu

52' - Ipak Šveđani nisu mogli na plus pet

50' - Sedmerac sada i s druge strane, Descat zabija svoj sedmi pogodak

49' - Zabija sada Pellas iz sedmerca

48' - Tournat zabija za smanjenje na minus dva, Šveđani za sada ne daju da se Francuzi približe na gol zaostatka

46' - Šveđani se muče s tranzicijom, Mine ih najviše muči, a sada je iznudio novo isključenje

42' - Wallinius sada postiže svoj treći pogodak za vodstvo od tri razlike

39' - Novi sedmerac za Francusku koji se svim silama pokušavaju vratiti, sada su na minus dva

36' - Mine je sada zabio dva brza pogotka

33' - Palicka ponovno brani, sada pokušaj Karabatića koji se još nije 'upalio' u napadu

31' - Počinje drugi dio susreta

30' - Kraj prvo dijela! Hrabri Šveđani uraganski preokrenuli na krilima sjajnog Palicke koji je branio, ali i zabijao! Ima tri pogotka na poluvremenu

30' - Francuzi nemaju rješenja u napadu, na kraju sjajna obrana Palicke koji je apsolutni heroj prvog dijela

28' - Švedska prvi put na plus dva, ali brzo vraća Descat na minus jedan

23' - Bit će dvije minute za Walliniusa, sedmerac za Francuze. Bit će to njegovo drugo isključenje

20' - Švedska se potpuno vratila u utakmicu! Golman Palicka postigao tri pogotka u par minuta i izjednačenje Švedske

16' - I Šveđani su po prvi puta s igračem manje

14' - Šveđani su došli na radnu temperaturu i uspjeli smanjiti samo na gol zaostatka

11' - Šveđani su se malo probudili nakon time-outa i isključenja za Francuze

6' - Fantastičan početak Francuza, Šveđani odmah zovu time-out

1' - Počelo je i drugo polufinale Europskog rukometnog prvenstva!

Od 20:30 drugo polufinale Europskog prvenstva igraju Francuska i Švedska.

Šveđani imaju velikih problema s koronom te su Francuzi favoriti u susretu protiv Skandinavaca. U međusobnim ogledima Francuzi su slavili u sedam navrata, dok je Švedska samo dva puta

[PROMO] Zavrti kolo besplatnih vrtnji na Arena casinu i preuzmi svoj poklon!