'Rat' u Barceloni! Velika drama i tri crvena kartona!

Slovenci su prvi polufinalisti Svjetskog rukometnog prvenstva u Španjolskoj!

23.1.2013.
20:42

Bila je to jedna jako nervozna utakmica, posebice s ruske strane čiji su igrači dobili čak tri crvena kartona - Gorbok (38. minuta), Čipurin (43.) i Evdokimov (57.). U zadnjih minutu i pol Slovenija je ušla s dva gola prednosti (27:25), da bi zatim bio isključen Dolenec, a Dibirov iskoristio sedmerac za smanjenje slovenskog vodstva na 27:26.

Nekih 40 sekundi prije kraja Zorman i Atman su se sudarili glavama, bio je kraći prekid, ali obojica su nastavili utakmicu. Marguč je zatim 25 sekundi prije kraja zabio za 28:26, odmah potom i Šelmenko za 28:27, ali 20 sekundi Rusima je bilo malo za preokret. U drugom četvrtfinalu Španjolska je bila bolja od Njemačke s 26:22. Utakmicu je domaćin SP-a prelomio u razdoblju od 47. do 56. minute kad su napravili seriju 5:0 te od 21:21 došli do 26:21. Povratka u utakmicu za Nijemce više nije bilo, a kad je bilo potrebno, 'furija' je imala i sudački vjetar u leđa.

Treći polufinalist Svjetskog rukometnog prvenstva jest Danska. Skandinavci su u četvrtfinalu pobijedili Mađarsku 28:26. Kod Danaca je prvo ime bio Lindberg sa 10 pogodaka, a veliki obol pobjedi dao je i vratar Landin sa 16 obrana. Mađare je vukao Nagy (osam golova), ali nije mogao sam. Mađarski vratari zajedno su imali manje obrana od Landina (Mikler 9, Tatai 4).

Slovenija - Rusija 28:27 (14:13) Španjolska - Njemačka 28:24 (12:14) Hrvatska - Francuska 30:23 (13:12) Danska - Mađarska 28:26 (18:11)