Borba za prvi trofej / Poznati svi sudionici Final Foura hrvatskog Kupa

Poreč je ovog vikenda domaćin Final Foura muškog i ženskog Kupa Hrvatske te završnice kadetskog natjecanja

11.5.2022.
8:24
Igor Soban/PIXSELL

Nakon PPD Zagreba, Poreča i Sesveta, očekivano i rukometaši Nexea izborili su plasman na završni turniru Kupa Hrvatske u Poreču ovoga vikenda.

Nexe je u posljednjem četvrtfinalnom susretu na svom terenu pobijedio Bjelovar sa 35-23.

Bjelovarčani su tek prvih 15 minuta uspijevali držati priključak, nakon toga "Gromovi" su pojačali ritam i usmjerili utakmicu prema željenom cilju. Već nakon prvih 30 minuta Nexe je napravio razliku od osam pogodaka, a do kraja susreta zaostatak gostujuće ekipe popeo se na +12.

Vedran Šupuković /

Direktor PPD Zagreba poručio Nexeu: 'Nemamo straha, mogu se žaliti kome hoće...'

Prvo ime Nexea bio je Tomislav Severec sa šest pogodaka, dok je Ivan Vida zabio četiri gola. Tibor Jurjević s pet pogodaka predvodio je Bjelovar, dok je gostujući vratar Dino Hećimović sakupio 13 obrana.

Festival rukometa u Poreču počinje u srijedu završnicom kadetskog natjecanja.
Četvrtak donosi dva susreta ženskog polufinala - u 17.00 sati igraju Bjelovar i Zrinski, a nakon toga u 19.00 sati Podravka Vegeta i Lokomotiva.

U petak su polufinalni susreti rukometaša. U 17.00 sati na teren će Nexe i Sesvete, a onda u 19.00 sati igraju PPD Zagreb i Poreč.
Subota je rezervirana za polufinale kadetskog natjecanja, te finale rukometašica koje je u 17.00 sati.
U nedjelju pak slijedi utakmice za 3. i 1. mjesto kadeta te veliko finale rukometaša u 18.00 sati.