FANTASTIČAN START KAUBOJA: / Hrvatska pregazila Srbiju s čak +10 u krcatoj Spaladium Areni! Ozlijeđenog Duvnjaka iznijeli s terena

Hrvatska rukometna reprezentacija otvorila je Europsko prvenstvo koje se održava u našoj zemlji pobjedom protiv Srbije 32-22 u rasprodanoj splitskoj Spaladium Areni.

12.1.2018.
20:30
PIXSELL

Odabranici Line Červara su u susretu 1. kola A pred 12,000 gledatelja uvjerljivo pobijedili Srbiju, dok je u drugom susretu ove skupine Island bio bolji od Švedske 26-24. Fantastična obrana, sjajni Luka Stepančić, Manuel Štrlek i Zlatko Horvat, te raspoloženi Mirko Alilović bili su ključ hrvatske pobjede na otvaranju prvenstva. Nažalost, nekoliko minuta prije kraja utakmice ozlijedio se Domagoj Duvnjak što je pokvarilo sjajno raspoloženje. Samo je pitanje koliko je ozljeda ozbiljna.

IZBORNIK ČERVAR NAKON UVJERLJIVE POBJEDE PROTIV SRBIJE: ‘Čestike, ali bilo je nedostataka. Duvnjak? Zabrinut sam’

SPALADIUM ARENA GORI OD NAVIJANJA: /

Ovako izgledaju tribine dvorane u kojoj igra Hrvatska

25 minuta lomili suparnika

Hrvatska je 25 minuta lomila Srbiju i tek je u samoj završnici prvog dijela uspjela ostvariti osjetniju prednost. U 13. i 22. minuti imali smo plus tri, no gosti su se oba puta približili na pogodak zaostatka, a potom su imali i napad za izjednačenje u 25. minuti. Međutim, hrvatska vrsta je u zadnjih pet minuta prvog dijela podigla ritam igre, te poluvrijeme okončala serijom 4-0 i s lijepih plus 5 (14-9) otišla na odmor. U nastavu susreta 'kauboji' su nošeni sjajnom atmosferom u Spaladium Areni 'držali nogu na gasu' i na koncu samo povećali prednost do konačnih +10.

Hrvatska je otvorila utakmicu vodstvom 2-0, no Srbija je vrlo brzo izjednačila. Uslijedila su dva nova gola odabranika Line Červara i hrvatski rukometaši nakon toga više nisu ispuštali prednost u prvom dijelu. U 13. minuti prvi put smo stigli do tri gola viška (6-3), međutim pet minuta kasnije gosti su se približili gol zaostatka (7-6).

U 22. minuti ponovo imamo +3, no Srbija ponovo dolazi na -1 (10-9) i potom je imala napad za izjednačenje. No, Štrlek je ukrao loptu i iz kontre zabio za 11-9. U idućem napadu Musa je presjekao srpski napadi i dodao Stepančiću za 12-9. Do kraja poluvremena Hrvatska je zabila još dva gola za uvjerljivih 14-9 na poluvremenu.

Briljirao Stepančić

Posebno raspoloženi u prvom poluvremenu bili su Luka Stepančić s pet golova iz pet pokušaja, te Manuel Štrlek sa četiri gola iz pet pokušaja, dok je Mirko Alilović sakupio četiri obrane. Kod Srbije Nemanja Zelenović je zabio tri gola, ali je njihov ponajbolji igrač Petra Nenadić zabio samo jedan pogodak i to iz sedmerca.

Na otvaranju drugog dijela Hrvatska je povela sa šest golova razlike (15-9), a u 36. minuti i sa sedam golova prednosti (19-12). Do konca utakmice naša je prednost narasla na velikih + 10 (32-22). Nažalost, nekoliko minuta prije kraja utakmice ozlijedio se Duvnjak, a prema prvim vijestima stradao je list što je loša vijest za nastavak EP-a.

Hrvatsku su do pobjede predvodili Luka Stepančić i Manuel Štrlek sa po šest golova, dok su Luka Cindrić i Zlatko Horvat zabili po četiri gola. Mirko Alilović je sakupio šest obrana, a Ivan Stevanović dvije obrane. Kod Srbije najefikasniji su bili Petar Nenadić sa šest, te Nemanja Zelenović s pet golova.

U drugom susretu Island je pobijedio Švedsku 26-24. Islanđani su sjajno otvorili utakmicu, poveli sa 8-2, a deset minuta prije kraja prvog poluvremena stigli i do prednosti od čak devet golova (14-5). Prednost Islanđana rasla je sve do 10 razlike (22-12) 20-ak minuta prije kraja. No, potom su Šveđani postigli šest pogodaka zaredom i stigli do 22-18, no na manje od četiri gola zaostatka stigli su tek u posljednjoj minuti kada su smanjili na konačnih 26-24.

Najefikasniji kod Islanda bio je Olafur Gudmundsson sa sedam golova, dok je Jim Gottfridsson postigao šest pogodaka za Švedsku.

Hrvatsku reprezentaciju u 2. kolu 14. siječnja očekuje utakmica protiv Islanda, dok se u drugom susretu sastaju Srbija i Švedska. Posljednje kolo na rasporedu je 16. siječnja, a hrvatski rukometaši će igrati protiv Švedske, a u drugom susretu igrat će Island i Srbija. Tri najbolje ekipe iz svake skupine nastavljaju natjecanje.

HRVATSKA - SRBIJA 32-22 (14-9)

SPLIT. Spaladium Arena - 12,000 gledatelja; Suci: Lars Geipel i Marcus Helbig (Njem)

HRVATSKA: Stevanović, Alilović; Mihić 2 (1), Duvnjak 2, Stepančić 6, Kopljar 1, Vori 1, Gojun, Horvat 4, Karačić 2, Mandalinić 1, Štrlek 6, Čupić 2 (2), Musa 1, Mamić, Cindrić 4

SRBIJA: Cupara, Ivanišević; Šešum 2, Vujić, Đukić, Beljanski 1, Nenadić 6 (2), Radivojević 1, Marković 2 (1), Đorić, Ilić 3 (2), Jovanović, Zelenović 5, Marsenić 1, Vujin 1, Obradović

SEDMERCI: Hrvatska 3/3, Srbija 575

ISKLJUČENJA: Hrvatska 6 minuta, Srbija 8 minuta

UŽIVO

HRVATSKA - SRBIJA 32:22

Hrvatska: Alilović; Duvnjak, Cindrić, Kopljar, Vori, Štrlek, Čupić. Klupa: Stevanović, Mihić, Horvat, Musa, Mamić, Mandalinić, Gojun, Karačić, Stepančić.

Srbija: Cupara; Nenadić, Šešum, Vujin, Marsenić, Marković, Đukić. Klupa: Ivanišević, Ilić, Radivojević, Beljanski, Đorđić, Jovanović, Obradović, Vujić, Zelenović.

Kraj

60' Mihić je dao za 32:22.

57' Duvnjaka su suigrači iznijeli s terena. Nadamo se da prvenstvo nije za njega gotovo.

55' Lovro Mihić upisao se u strijelce. Odmah je potom zaradio dvije minute.

54' Horvat je zabio u bliži kut.

53' Duvnjak je opet dao gol. Nenadić je potom smanjio na 27:21.

51' Duvnjak je dao krasan gol. Radivojević je uzvratio za 26:20.

50' Štrlek se opet upisao u strijece. Kauboji jure ka pobjedi.

49' Stevanović je došao do svoje prve obrane.

48' Štrlek je dao svoj peti gol u sedam pokušaja.

47' Ilić je zabio sa sedam metara.

46' Horvat je odgovorio golom na Nenadićev gol, 22:17.

44' Kopljar je dao gol za 22:16.

42' Nenadić se opet upisao u strijelce, a nakon njega i Šešum.

40' Horvat vraća Hrvatskoj visoku prednost. Ovacije je zaradio Alilović jer je spasio Kauboje u dva napada Srbije na prazan gol.

39' Petar Nenadić dao je gol za 19:14. Vratnica je potom spasila Kauboje nakon šuta s gola na gol na prazna vrata.

37' Ilić je smanjio za Srbiju. Musa je dobio dvije minute.

36' Željko Musa digao je Arenu na noge, 19:12.

35' Zelenović je smanjio, uzvvratio je Karaćić, 18:12.

34' Nenadić je smanji, ali je onda Spetančić vratio Kauboje na +6. svojim šestim golom iz isto toliko pokušaja.

32' Cindrić je zabio za visokih +6 Hrvatske.

32' Sedmerac za Srbiju izveo je Ilić i zabio pokraj Stevanovića.

31' Nastavila se utakmica. Čupić je zabio iz sedmerca za 15:9.

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

30' Stepančić je zabio na isteku vremena za +5 na poluvremenu.

29' Marsenić je zaradio dvije minute. Cindrić je to iskoristio za najveću prednost Kauboja 13:9.

27' Važan gol zabio je Štrlek za 11:9. Stepančić je potom povisio iz kontranapada.

25' Marković je dao gol iz kontranapada za 10:9.

23' Sedmerac za Srbiju izveo je Marković. Sada je 10:8.

22' Štrlek je zabio iz kontre i odveo Hrvatsku na +3.

21' Musa je dobio žuti karton. Červar je u time-outu rekao da je nezadovoljan obranom.

20' Štrlek je zabio za 9:7.

19' Stepančić je dao i spasio Kauboje dok igraju s igrčem manje.

17' Vori je zaradio dvije minute. Srbija je to iskoristila i preko Zelenovića došla na -1.

16' Beljanski je zabio za 7:5.

15' Stepančić je svojim drugim pogotkom doveo Kauboje na 7:4.

14' Nenadić je zabio sa sedam metara.

13' Cindrić je odveo Hrvatsku na 6:3.

13' Alilović je još jednom odlično obranio pokušaj suparnika. Treća njegova obrana.

11' Stepančić je odlično prošao i zabio za 5:3. Obradović je dobio dvije minute. Nakon toga Alilović je izvrsno reagirao i obranio nezgodan šut.

10' Marko Vujin je majstorski zabio za 4:3.

8' Štlek je vratio Kauboje na +2.

7' Zelenović je izjednačio, ali je u sljedećem napadu zaradio dvije minute. Cindrić je dao gol za 3:2.

5' Šešum je smanjio na 1:2.

4' Vori je povisio iz kontranapada.

3' Sedmerac za Hrvatsku. Čupić je zabio za 1:0.

2' Duvnjak je tukao u blok.

1' Počela je utakmica. Vratnica je spasila Kauboje. Tukao je Nenadić.

20:26 - Zvižduci su se prolomili za vrijeme srpske himne.

20:23 - Kauboji su izašli na parket. Totalna ludnica vlada u dvorani.

20:08 - Krenula je svečana ceremonija otvaranja. Arena je krcata, atmosfera je usijana i svi jedva čekaju da utakmica započne.

20:01 - Čuju se zvuci pjesme 'Poljubi zemlju po kojoj hodaš', cijela dvorana je nogama.

19:58 - Još jedan pogled prema tribinama.

19:47 - Island je pobijedio Švedsku u prvoj utakmici naše skupine.

19:36 - Kauboji se zagrijavaju za utakmicu.

19:35 - Dresovi su spremni.

19:32 - Zlatko Saračević javio se iz Arene:

"Naravno da su igrači spremni. Ima malo nervoze, ali spremni su. Tradiciolano glazba se pušta u svlačionici. Danas će koncentracija i obrana biti ključne. Moramo biti agresivni i čvrsti i dati što više golova iz kontre i polukontre", rekao je Saračević za RTL.

19:26 - U Areni već vlada ludnica.

19:24 - O atmosferi u Splitu tijekom izvijestili su i brojni mediji iz regije.

19:18 - U Splitu se trenutno igra utakmice između Islanda i Švedske, s kojima je Hrvatska u skupini.

19:12 - Reprezentativci su krenuli prema mjestu odigravanja susreta.

Raspored utakmica

SKUPINA A (Split) 1. kolo - 12. siječnja: Švedska - Island HRVATSKA - Srbija

2. kolo - 14. siječnja: Srbija - Švedska Island - HRVATSKA

3. kolo - 16. siječnja: Srbija - Island HRVATSKA - Švedska

SKUPINA B (Poreč) 1. kolo - 12. siječnja: Bjelorusija - Austrija Francuska - Norveška

2. kolo - 14. siječnja Austrija - Francuska Norveška - Bjelorusija

3. kolo - 16. siječnja Francuska - Bjelorusija Norveška - Austrija

SKUPINA C (Zagreb) 1. kolo - 13. siječnja: Njemačka - Crna Gora Makedonija - Slovenija

2. kolo - 15. siječnja: Slovenija - Njemačka Crna Gora - Makerdonija

3. kolo - 17. siječnja Njemačka - Makedonija Crna Gora - Slovenija

SKUPINA D (Varaždin) 1. kolo - 13. siječnja: Španjolska - Češka Danska - Mađarska

2. kolo - 15. siječnja: Mađarska - Španjolska Češka - Danska

3. kolo - 17. siječnja Češka - Mađarska Španjolska - Danska DRUGI KRUG NATJECANJA SKUPINA 1 (Zagreb) 1. kolo - 18. siječnja: 3A - 2B 2A - 3B

2. kolo - 20. siječnja: 1A - 1B 2A - 2B

3. kolo - 22. siječnja: 3A - 1B 1A - 3B